Aktualizacja BIOS'u płyty głównej ECS P4VXASD2+

Witam

Chciałem zaktualizować BIOS w moim starym komputerze ale nie wiem jak to zrobić. Płytę główną mam ECS P4VXASD2+. Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak to zrobić.?? Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli nie masz żadnych problemów z płytą główną, z obsługą sprzętu to nie ma sensu aktualizować BIOS

A gdzie do BIOS’u mam wejść żeby procka podkręcić.? zdjcie010ny6.jpg

@astek ma rację.

Aktualizacja biosu jest b. ryzykowna.

Jedynie co mogę polecić jeżeli nie jesteś pewien że coś namieszałeś w biosie to odłączenie komputera od sieci, wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej / podobna do takich jak są w zegarkach / wielkości 1 zł. najlepiej na 1 godz. i ponowne włożenie.

Z doświadczenia nie polecam podkręcania procesora oraz pamięci.

Zwłaszcza na słabym sprzęcie - pokrecisz i ,kaput" po kompie.

Lepiej dokupić nowy/mocniejszy procesor lub nową pamięć.

Inaczej możesz stracić na kasie trzy razy więcej. :frowning:

A czy na moim sprzęcie w opisie opłaca się podkręcać.??

Nie !

Jedynie się opłaci dołożyć pamięć lub wymienić procesor na lepszy…

A 2GB nie starczy.?? I czy płyta główna może zostać.??

Obecnie mam trochę lepszy sprzęt ale Ty masz taki że nie masz na co narzekać. [-X

Nie masz słabego komputera - przy dzisiejszej technice nie nadążysz z kasą ponieważ musiałbyś kupować nowy komputer co trzy m-ce. :slight_smile:

Widzę że coś Ciebie ,świerzbi" aby przedobrzyć i rodzice kupili nowego kompa. :wink:

Daj sobie ,siana" - przeżyj dwa latka, w między czasie możesz dołożyć pamięć lub procesor / koszt 100 zł. lub 200 /.

Jeszcze w tym roku ma wyjść Windows 7, obecnie ma lepszą opinię od Visty ale jeszcze nie wszystkie sterowniki/programy są dostosowane - wystarczy trochę cierpliwości.

Jeżeli nie wszystkie gry działają to również nie przejmuj się tym ponieważ z grami bywa różnie - niektóre potrafią nawet zepsuć komputer.

Jedna gra nie działa - tysiąc innych będzie działać. :slight_smile: