Aktualizacja BIOSu tylko dla Windows 8.1 a ja mam 10

Do mojego laptopa aktualizacja sterownika BIOSu jest tylko dla systemow Windows 8 i Windows 8.1. Czy zadziala na Windows 10?

 

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g505s-notebook/20255/downloads/DS038577

To samo się tyczy aktualizacji Chipsetu

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g505s-notebook/20255/downloads/DS038069

Nie, to nie jest do końca tak. O ile sterownik do Chipsetu może być tylko dla Windows 8 czy 8.1 o tyle BIOS i jego aktualizacje są niezależne od systemu, lecz zależne od płyty głównej. Bardziej chodzi o program do aktualizacji BIOSU. Na stronie jest do pobrania plik exe z programem który przeprowadza aktualizacje, i wiadomo, że na Windows 8 oraz 8.1 działa on prawidłowo, na Windows 10 też pewnie zadziała ale to najprawdopodobniej jest niesprawdzone. Poza tym jeśli wszystko działa prawidłowo, lepiej odpuścić sobie aktualizację BIOSu, nie powinno się robić jej bez powodu, ponieważ jeśli podczas aktualizacji wystąpią jakieś komplikacje np. Windows się wywali lub zabraknie zasilania, wtedy możesz mieć poważne problemy z uruchomieniem komputera, i nie zawsze można to naprawić w domowych warunkach, ponieważ BIOS to jest pierwsza rzecz jaka startuje po włączeniu komputera jeszcze przed systemem operacyjnym.

Wszystko jest ok ale:

  • Gry nie chodzą płynnie

  • Nie wykryto baterii

  • Laptop się grzeje, a jak się przegrzeje to się wyłącza

Wymienione przez Ciebie problemy nie muszą być spowodowane BIOSem, np. miałem kiedyś problem z przegrzewającym się i wyłączającym laptopem, ustąpił po przeczyszczeniu laptopa w środku. Powinno się to robić co jakiś czas ponieważ osadzający się kurz utrudnia pracę wentylatorów i odprowadzanie ciepła, czego efektem jest to o czym piszesz, i na pewno update BIOSu nie pomoże. Brak wykrywania baterii występuje od zawsze, czy też pojawił się po wymianie baterii na inną? No a odnośnie braku płynności gier przyczyn może być naprawdę wiele…

Mówiłem że laptop nie wykrywa baterii. To znaczy że nie mogę zainstalować aktualizacji BIOSu

 

nieeeee.jpg

Wstawiony przez Ciebie obrazek się mi nie otwiera

Nie, to tego nie znaczy.

Bios to nie jest sterownik, to jest firmware płyty głównej i nie jest instalowany na dysku twardym.

Please insert system baterry

Ale mam włożoną baterię, tylko laptop jej nie wykrywa!

**matidobryworms13, **3.12 Należy pisać poprawnie, z zachowaniem zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji. NIE NALEŻY UŻYWAĆ PRZY TYM WIELKICH LITER, które traktowane są jak krzyk.

Popraw swój post - w przeciwnym razie post wyląduje w śmietniku.