Aktualizacja biosu w MSI P35 Neo2-FIR

Witam.

Cały zestaw widoczny jest w moim podpisie. Dziś chciałem zaktualizować bios. Everest pokazuje mi, że jest to AMI, a wersja to 1.2. Niestety ze stroni MSI nie da się ściągnąć najnowszego biosu w postaci pliku, jest jedynie aktualizacja online. No więc ściągnąłem programik (Live Update 3 v.3.83) potrzebny do wyszukania najnowszego biosu. Wyszukałem bios i znalazł w wersji 1.5, ale moją płytę odczytało jako MS-7345 (P35 Platinum). Moje pytanie brzmi, czy mogę zainstalować nowy bios do mojej płyty? Drugie pytanie, czy bezpieczna jest taka aktualizacja, bo wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić kopię aktualnego?

spokojnie aktualizuj z Live Update…

FAQ

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=239843&st=0

Ok. Jeżeli coś by się stało, np: operacja aktualizacji się nie powiodła, to jak przywrócić stary bios, jeżeli nie mam stacji dyskietek? :mrgreen:

BTW: W biosie mam ‘Auto Disable DIMM/PCI’ ustawione na Enabled. Co to takiego? :stuck_out_tongue:

Mam tą płytę głowną i robiłem już update biosu przez live update i nie było problemów. Ustaw tylko na wszelki wypadek boot sector protection na disabled. Jeśli posypie się bios to można go odzyskać przygotowując dyskietkę poprzez nagranie na nią biosu z nazwą zmienioną na amiboot.rom. W takim przypadku podczas startu kompa przytrzymaj [Ctrl]+[Home].

Przez USB też da się tak przywrócić, bo znalazłem na jednych stronach, że tak, a na innych, że nie?

co ty się przejmujesz na zapas, jak się pojawi problem to będziesz kombinował - ja nie widzę problemu, na pewno po live update nic się nie stanie !!

Ok, dzięki. Spoko, ja się nie przejmuję, tylko wolę upewnić, ale skoro tak, to jutro po napęd FDD skoczę. :stuck_out_tongue:

A, jeszcze jedno:

Zdaje się, że jeśli jest na Enable to nie daje napięcia na nieużywane sloty.