Aktualizacja biosu w płycie MSI NEO2-FR

Może mi ktoś powiedzieć jak przeprowadzić bezpiecznie aktualizacje biosu ?

nigdy tego nie robiłem, i chciałbym wiedzieć od czego zacząć, jak to się robi i jakie mogą być konsekwencje nieudanej aktualizacji

Jest to bardzo prosta czynność. Obecnie można ją przeprowadzić z poziomu Windows. Konsekwencje, to tylko takie, że jak coś pójdzie nie tak, to płyta główna przestanie działać. Poza tym nic się nie stanie :slight_smile:

Na pewno dostałeś program do updatu na płytce dołączonej do MB. Pamiętaj, żeby wgrać odpowiedni typ biosu przeznaczony pod Twoją płytę główną i tą samą rewizję. Komputer musi być stabilny jak skała, więc powyłączaj programy działające w tle. Nie podkręcaj niczego. Jak masz możliwość, to podłącz komputer do UPS. Cała operacja ogranicza się do wybrania pliku z biosem i kliknięciu przycisku start. Proces trwa ze 30 sekund.

Wejdź na stronę http://www.msi-polska.pl wpisujesz model swojej płyty, następnie zakładka bios. Znajdziesz tam dwa programy do aktualizacji biosu, wszystko czytelnie i po polsku opisane. Tak jak podał ci slawex 1983 najlepiej wykonać z pozycji windows, jest na msi taka opcja. Plik biosu sam się wyszuka do danej płyty, ty tylko zaakceptuj czy chcesz sam bios, czy coś więcej, możesz również wgrać stery do płyty.