Aktualizacja BIOS'u

Zaczęły mi się dziać od jakiegoś czasu dziwne rzeczy z systemem. Wiwndows zdiagnozował ze to może być wina starego BIOS’u.

Mam plyte EVGA nForce 650i Ultra z biosem : "system bios - Nvidia 42302e31 Phoenix - AwardBIOS v6.00PG z dnia 27.03.2007.

Nie widzę na stronie EVGA w ogóle takiej płyty, dlatego byłbym wdzięczny do linka do najnowszego biosu do tej płyty i instrukcji jak to najprościej zrobić ( nigdy nie robięłm tego a słyszałem ze skutki mogą być nieodwracalne)

JAkie rzeczy z systemem?? Napisz dokładniej, bo może aktualizacja BIOSu jest niepotrzebna.

Jeżeli podczas wgrywania BIOSU dojdzie do przerwania operacji wgrywania to możesz się pożegnać z płytą, chociaż czasami można ją uratować.

Może tak jak napisał Adam749 wymiana BIOSU może nie przynieść skutków.

od kilku miesięcy raz na jakiś czas przy wyałczeniu komputera jak dam “Wyłącz” to reaguje jak na “uruchom ponownie” po wyłączeniu odrazu sie uruchamia. Pozatym dzisiaj też mi się tak stało ( nie pierwszy raz) ze po właczeniu pc nic nie pojawia sie na monitorze pomimo ze słychać ze działa - poprostu czarny ekran i dopiero reset pomaga. A w sobote jak zmieniłem z XP na Viste to zrobił mi się raz bluscreen a potem przy każdym włączeniu pc nei wiem co sie działo ale wyskakiwał komunikat ze system odzyskał sprawnośc po błędzie i jak dalem w końcu “zdiagnozuj online” to wyskoczyłoz e to rpawdopodobnie wina biosu który coś nie radzi sobie z moim procesorem i żeby go zaktualizować.

Płyta tak jak pisałem w pierwszym poście a procesor Core 2 Duo 6750 2,66GHz

Wyczyść folder C:\WINDOWS\Prefetch.

To w ogóle nie jest wina BIOSu.