Aktualizacja BIOS'u

(Maciekstec) #1

Zaczęły mi się dziać od jakiegoś czasu dziwne rzeczy z systemem. Wiwndows zdiagnozował ze to może być wina starego BIOS'u.

Mam plyte EVGA nForce 650i Ultra z biosem : "system bios - Nvidia 42302e31 Phoenix - AwardBIOS v6.00PG z dnia 27.03.2007.

Nie widzę na stronie EVGA w ogóle takiej płyty, dlatego byłbym wdzięczny do linka do najnowszego biosu do tej płyty i instrukcji jak to najprościej zrobić ( nigdy nie robięłm tego a słyszałem ze skutki mogą być nieodwracalne)

(adam749) #2

JAkie rzeczy z systemem?? Napisz dokładniej, bo może aktualizacja BIOSu jest niepotrzebna.

(eyeti) #3

Jeżeli podczas wgrywania BIOSU dojdzie do przerwania operacji wgrywania to możesz się pożegnać z płytą, chociaż czasami można ją uratować.

Może tak jak napisał Adam749 wymiana BIOSU może nie przynieść skutków.

(Maciekstec) #4

od kilku miesięcy raz na jakiś czas przy wyałczeniu komputera jak dam "Wyłącz" to reaguje jak na "uruchom ponownie" po wyłączeniu odrazu sie uruchamia. Pozatym dzisiaj też mi się tak stało ( nie pierwszy raz) ze po właczeniu pc nic nie pojawia sie na monitorze pomimo ze słychać ze działa - poprostu czarny ekran i dopiero reset pomaga. A w sobote jak zmieniłem z XP na Viste to zrobił mi się raz bluscreen a potem przy każdym włączeniu pc nei wiem co sie działo ale wyskakiwał komunikat ze system odzyskał sprawnośc po błędzie i jak dalem w końcu "zdiagnozuj online" to wyskoczyłoz e to rpawdopodobnie wina biosu który coś nie radzi sobie z moim procesorem i żeby go zaktualizować.

Płyta tak jak pisałem w pierwszym poście a procesor Core 2 Duo 6750 2,66GHz

(adam749) #5

Wyczyść folder C:\WINDOWS\Prefetch.

To w ogóle nie jest wina BIOSu.