Aktualizacja biosu

(Damian) #1

Witam Wszystkich!!

Przymieżam się do aktualizacji biosu i mam kilka pytań.

Gdy już wchodzę na strone producenta i wybieram odpowiedni model płyty,to mam kilka uaktualnień biosu.Chciałem się zapytać czy trzeba ściągnąć wszystkie i wgrać od najstarszego do najnowszego,czy ściągnąć i w wgrać tylko najnowsze??Będzie miało ono wszystkie uaktualnienia z poprzednich wersji??

Miałby może ktoś opis po polsku do programu którym mógłbym uaktualnić bios??

Pozdrawiam! !!

(system) #2

Witam.

Ściągasz najnowszą wersję Biosu, jaka jest przeznaczona dla Twojej płyty głównej.

Co do programu, nie znam żadnego w polskiej wersji językowej (bądź też spolszczenia).

(Mithnick24) #3

Bardzo prosty sposób na aktualizacje Biosu muisz wiedziec tylko jakiego producenta masz płytu głownej jest tutaj

http://www.chip.pl/arts/n/article_103768.html

(Damian) #4

Najnowszą wersję biosu,już ściągnąłem ze strony producenta.Teraz wgrywam flash na dyskietkę i co dalej??Muszę wejść w Dos'a?Czy skoro mam w Biosie opcję Flashu,to uczynić to przez Bios??

(system) #5

Ja ostatnio znalazłem ciekawy program do aktualizacji biosu pod windowsem. Nazywa się winflash. Przetestowałem go i działa poprawnie :smiley:

UPDATE

Nie sprawdziłem co jest w tym linku :oops:

(Daniel Curylo) #6

Ja jestem laikiem w sprawach flashowania biosu ale z tym programem poradziłem sobie bez problemu. Wszystko działa poprawnie i jestem zadowolony z tego programu. Polecam każdemu.

(Squo4) #7

U mnie wygląda to tak (płyta ECS):

Zdejmuję blokadę upgrade'u w biosie. Tworzę dyskietkę startową i kopiuję na nią ostatnią wersję biosu i program flashujący. Uruchamiam kompa z dyskietki i wydaję odpowiednie polecenie. Program wykonuje kopię starego biosu, uaktualnia na nową wersję i robi restart. Na koniec zmieniam ustawienia biosu wg potrzeb.

That's all folks!

(Damian) #8

Dzięki Wszystkim!

Już sobie poradziłem :smiley: .Aktualizować bios mogę na 3 sposoby.Ja zaktualizowałem poprzez sam bios,dzięki uprzedniemu wgraniu na dyskietkę flashu.

Pozdrawiam!! :lol: