Aktualizacja biosu

Witam Wszystkich!!

Przymieżam się do aktualizacji biosu i mam kilka pytań.

Gdy już wchodzę na strone producenta i wybieram odpowiedni model płyty,to mam kilka uaktualnień biosu.Chciałem się zapytać czy trzeba ściągnąć wszystkie i wgrać od najstarszego do najnowszego,czy ściągnąć i w wgrać tylko najnowsze??Będzie miało ono wszystkie uaktualnienia z poprzednich wersji??

Miałby może ktoś opis po polsku do programu którym mógłbym uaktualnić bios??

Pozdrawiam! !!

Witam.

Ściągasz najnowszą wersję Biosu, jaka jest przeznaczona dla Twojej płyty głównej.

Co do programu, nie znam żadnego w polskiej wersji językowej (bądź też spolszczenia).

Bardzo prosty sposób na aktualizacje Biosu muisz wiedziec tylko jakiego producenta masz płytu głownej jest tutaj

http://www.chip.pl/arts/n/article_103768.html

Najnowszą wersję biosu,już ściągnąłem ze strony producenta.Teraz wgrywam flash na dyskietkę i co dalej??Muszę wejść w Dos’a?Czy skoro mam w Biosie opcję Flashu,to uczynić to przez Bios??

Ja ostatnio znalazłem ciekawy program do aktualizacji biosu pod windowsem. Nazywa się winflash. Przetestowałem go i działa poprawnie :smiley:

UPDATE

Nie sprawdziłem co jest w tym linku :oops:

Ja jestem laikiem w sprawach flashowania biosu ale z tym programem poradziłem sobie bez problemu. Wszystko działa poprawnie i jestem zadowolony z tego programu. Polecam każdemu.

U mnie wygląda to tak (płyta ECS):

Zdejmuję blokadę upgrade’u w biosie. Tworzę dyskietkę startową i kopiuję na nią ostatnią wersję biosu i program flashujący. Uruchamiam kompa z dyskietki i wydaję odpowiednie polecenie. Program wykonuje kopię starego biosu, uaktualnia na nową wersję i robi restart. Na koniec zmieniam ustawienia biosu wg potrzeb.

That’s all folks!

Dzięki Wszystkim!

Już sobie poradziłem :smiley: .Aktualizować bios mogę na 3 sposoby.Ja zaktualizowałem poprzez sam bios,dzięki uprzedniemu wgraniu na dyskietkę flashu.

Pozdrawiam!! :lol: