Aktualizacja BIosu


(DonOmar18) #1

Witam posiadam wersję Biosu F4 moja rewizja płyty głownej to 1.0, troche biedny tenbios więc zamierzam uaktualnić

Płyta głowna to Płyta główna : Gigabayte 945GCM-S2L

Windows 7 home premium

Mam zamiar zaktualizować bios programem @bios od Gigabyte nie mam możliwości przez pena bo nie mam :wink: i pytanie jaka wersja biosu będzie dobra do mojej płyty głownej rewizja 1.0


(rgabrysiak) #2

Cześć

Jeżeli już zamierzasz aktualizować BIOS to do najnowszej, stabilnej wersji:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... nload/bios


(DonOmar18) #3

tylko czy to będzie kompatybilne czy jak to nazwać z rewizją płyty głownej bo czytałem gdzieś że rewizje też trzeba sprawdzać czy ten f8d będzie kompatybilny ? procesor mam intel pentium dual core e2160 1,8ghz czy po udanej aktualizacji biosu komputer mi odpali?


(rgabrysiak) #4

Cześć

Na anglojęzycznej stronie masz swoją płytę z rewizją 1.0:

http://www.gigabyte.com/products/produc ... =2669#bios

Ta na polskiej stronie też zapewne jest w rewizji 1.0

Nowszy BIOS czasami dodaje możliwość obsługi nowszych procesorów etc. więc skoro ten procesor działa na starszym BIOSie to i na nowszym powinien działać poprawnie.

BIOS f8d jest oznaczony jako Beta bios, jak pisałem wyżej jeśli już aktualizować to do stabilnej wersji.

Na koniec dodam tylko że jeśli wszystko działa poprawnie i nie zamierzasz instalować komponentów wymagających nowszego BIOS aktualizacje bym pominął. Ale decyzję pozostawiam tobie.

Zaznaczam jednocześnie że nie biorę odpowiedzialności za problem i błedy związane z aktualizacją.


(DonOmar18) #5

Aktualizację mam zamiar zrobić żeby podkręcić procesor i ile będzie taka możliwość bo obecny bios oferuje bardzo biedne opcje w których raktycznie nic nie zrobię i czy uaktualnienie biosu coś w tym pomoże do wersji f7? Bo miałem zamiar kupić nowy procesor, bo jeżeli tak jak myśle aktualka dodaję dodatkowe opcje i będę mógł podkręcić procesor to narazie sobie odpuszczę kupno procesora jak to z tym jest ktoś wie?


(Cedar) #6

Nie pojawią się inne opcje i nie będziesz miał większych możliwości podkręcania niż masz obecnie.

Twój procesor jest obsługiwany właśnie od wersji biosu F4.

W biosie płyt Gigabyte jest ukryte rozszerzone menu wywoływane kombinacją klawiszy CTRL i F1 i może w tym menu znajdziesz opcje, które Cię interesują. Tylko uważaj, nieumiejętne zmiany w tym menu mogą spowodować, ze komputer się nie uruchomi a jak się dobrze "postarasz" to i coś uwalisz :wink:

Jeśli koniecznie chcesz zaktualizować bios, użyj programu @Bios http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm który sam wyszuka odpowiedni bios, ściągnie go i wgra do pamięci płyty.


(DonOmar18) #7

Zaraz sprawdzę, tutaj jest zdjęcie mojego biosu gdzie podkręca sie procesor http://w779.wrzuta.pl/obraz/aIuXEpvGawH/kodc0023 bieda straszna... chyba że ktoś wie co tu poprzestawiać by choć troche go podkręcić.


(DonOmar18) #8

Zaraz sprawdzę, tutaj jest zdjęcie mojego biosu gdzie podkręca sie procesor http://w779.wrzuta.pl/obraz/aIuXEpvGawH/kodc0023 bieda straszna... chyba że ktoś wie co tu poprzestawiać by choć troche go podkręcić.


(Cedar) #9

To jest zwykła, prosta płyta i nie oczekuj, że będzie miała duże możliwości modyfikacji ustawień.


(DonOmar18) #10

po wcisnięciu CTRL + F1 pojawiła się jedna opcja więcej

GTLREF Ratio Control z opcjami 0.67 , 0.65 , 0.63 , 0.615

Czyli podkręcić się nic nie da? Zmuszony będe do zakupu nowego procesora