Aktualizacja biosu


(maniek30dg) #1

Proszę o pomoc w zrozumieniu komunikatu ze strony producenta płyty głównej, płyta to GIGABYTE 78LMT-S2 i na stronie producenta - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... /overview/ widnieje na czerwono taki napis " Aby włączyć wsparcie dla procesorów AM3+ AMD FX-Series, zaktualizuj BIOS na swojej płycie głównej" zakupiłem procesor AMD ATHLON II 455 3x3,30 GHZ na pudełku pisze AMD ATHLON II X3 Socket AM3 i nie wiem czy mam zaktualizować płytę do tego procesora?


(Jaromir Zurawski) #2

Możesz/nie musisz


(Cedar) #3

maniek30dg , wszystko zależy od tego jaki obecnie masz bios wgrany.


(maniek30dg) #4

płytę zakupiłem nie dawno nową i nawet nie wiem jeszcze jaki tam jest bios a jak będe aktualizował to jak mam to zrobić? pobrać plik ze strony i co dalej?


(Cedar) #5

Sprawdź jaki masz bios, może nie będzie takiej potrzeby.

Uruchom program CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html i pokaż nam zakładkę “Mainboard”

Dodane poniedziałek, 18 mar 2013, 17:10

Widze, że Twój procesor jest obsługiwany już od najniższej wersji BIOSU (F1), czyli nic nie musisz aktualizować ale i tak pokaż jaką masz obecnie jego wersję.


(maniek30dg) #6

mam jeszcze drobne problemy z odpaleniem mojej płyty, jestem w trakcie kompletowania wszystkich podzespołów i napotkałem na następny problem chodzi mi o nagrywarkę, nie ma na płycie wejścia takiego prostokąta długiego chyba to jest ATA, w jaki sposób mam zamontować nagrywarkę?


(Cedar) #7

No to masz mały problem, z niego masz takie wyjścia:

  • kupić przejściówkę, ale nie nie z tych najtańszych bo one nie obsługują napędów optycznych (CD/DVD) i mają problemy z botowaniem komputera z płyty. Najlepszy będzie kontroler IDE/ATA wpinany w złącze PCI/PCI-E

  • kupić nagrywarkę SATA (najlepsze rozwiązanie)


(maniek30dg) #8

Dzięki wielkie, mam jeszcze jedno pytanko, a po podpięciu wszystkiego będe musiał coś ustawiać w biosie żeby widział nagrywarkę 1 dysk i 2 dysk?


(marcin82) #9

Będziesz musiał ustawić na pewno urządzenie, z którego będzie startował komputer (dysk twardy z systemem). Jak to zrobić w twoim BIOS - dowiesz się z instrukcji płyty głównej.