Aktualizacja BIOS'u

Witam,

dzisiaj chcialem zaaktualizowac BIOS … sciagnolem program BIOS Agent i on mi tam sprawdzil co trzeba … czyli wykryl najniowszy dostepny BIOS dla mojej plyty glownej (MSI K8TM) no i gdy chcem sciagnoc wyskoczyla mi piekna cena 29.95 dolarow … moje pytanie … za co ?

Czy za aktualizacje BIOS’u musze placic ;/ ?

Wydaje mi sie , ze juz zaplacilem za plyte glow. i moge sciagac aktualizacje ;/

Czy poprostu mialem jakas zla stronke ?

ja tez tak mialem czyli chyba trzeba ale nie jestem pewien

No raczej będziesz płacił… za program :stuck_out_tongue: Nie jest on czasem w ver. shareware ?

Poza tym, po co chcesz updatować bios ?

Skoro jest nowsza wersja BIOS’u z aktualizacjami to dlaczego mialbym niemiec tych aktualizacji :wink:

Ja również mam płyte MSI i robiłem aktualizacje darmowym programem od producenta http://tw.msi.com.tw/autobios/seriesexe/liveupdate.exe

Program jest bardzo prosty w obsłudze sam wykrywa BIOSa do płyty i sam ściaga i instaluje…

Kretmen gdy wszystko scigane ( BIOS juz tez sciagnelem) i chcem go zflashowac spod Windy ( bo niemam stacji dyskietek) to wyskakuje mi error ( jak taki program sie zaraz wlancza , wlancza sie po tym gdy wybiore jak chcem zaisntalowac ten Bios , w DOS’ie czy w windzie) … ,ze plik rozmiar pliku niejest prawidlowy …

Klin Aktualizacja biosu nie jest zalecana jak nie ma problemów z kompem…

Także ja bym sięwstrzymał na twoim miejscu, zwłaszcza ze to delikatna sprawa jest, poleca się oddawanie płyt do serwisó które dadzą gwarancje na upa :wink:

Również mam płytę główną MSI,i aktualizowałem BIOS trzy razy.

Pobierałem go za pomocą tego programu do którego link podał Kretmen.

Procedura aktualizacji jest taka,że gdy już odpalisz plik z BIOSem w Windowsie to kreator nakaże ci powyłączać niektóre programy i wskaże Ci które.Następnie poprosi abyś włożył pustą sformatowaną dyskietkę do stacji dyskietek poto aby skopiować stary BIOS na nią żebyś mógł go odzyskać w trakcie niepowodzenia aktualizacji nowego BIOSu.

Tak że bez stacji dyskietek się prawdopodobnie nieobędzie 8)

Pozdrawiam