Aktualizacja BIOS'u

Witam, tak wiem to znowu ja, lecz znów mam problem, iż, gdy chcę zaaktualizować BIOS w płycie głównej ASUS M2A-MX w istrukcji pisze, żeby podczas POST’u wcisnąć razem dwa klawisze, w tym przypadku to ALT i F2. Za pomocą tej kombinacji niby ma się uruchomić EZFlash do aktualizacji oprogramowania płyty głównej, lecz, gdy stosuję się do zaleceń instrukcji, czyli robię to co już opisałem zamiast uruchomionego EZFlash’a dostaję czarny ekran na monitorze z napisem “tryb oszczędny” po czym się wyłącza, a komputer nadal pracuje. Ktoś wie o co chodzi? Dodam, iż w BIOS’ie tej płyty nie ma zakładki “tools” i nie da się zaaktualizować go z poziomu samego BIOS’u.

Tak, ale czy Ty masz dyskietkę z zapisanym BIOSem? Albo może masz gdzieś indziej zapisany BIOS. Radzę najpierw sprawdzić wejście do BIOSu przez klawisz Delete. Po prostu dla sprawdzenia czy to w ogóle działa.

1 polubienie

Mam na dysku Pendrive. Ale zamiast wyłączającego się ekranu powinien się pojawić komunikat, że szuka dysku. A może być powodem to, że nie mam stacji dyskietek?

Może tak być!
Ponadto z pendrajwa nie zaktualizujesz BIOSu w tej plycie głównej. Jedynie z dyskietki lub firmowej płyty CD. Ewentualnie spod działającego systemu przy pomocy aplikacji Asus Update

1 polubienie

Podałbyś link do tego programu?

Jaki masz system działający na tej plycie głównej?

1 polubienie

Windows 7 64 bit.

Nie jest opublikowany, niestety. Jest zawarty na firmowej płycie CD do tej płyty głównej. Nic nie poradzę.

1 polubienie

A co się stanie, gdy zainstaluję do starszego systemu?

Nie rób tego! To zawsze ryzyko. Ponadto po co Ci ta zmiana BIOSu? Coś Ci nie gra?
BIOS się aktualizuje jedynie przy okazji zmiany np. procesora czy innego sprzętu.

1 polubienie

Chwila… przecież ten PC miał XP na początku, mam podłączony dysk z 7, czyli mam rozumieć, że wersja fabryczna obsługuje wszystkie?
A i jeszcze jedno. Przecież mam 7 prawda? Jeśli by była jednak ta aktualizacja to bym zaaktulizował. Potem bym W7 zaaktualizwałbym do W10 i co by się wtedy stało? Jak BIOS nie obsługuje W10?

BIOS obsłuży każdy system! BIOS jest potrzebny nie systemowi lecz sprzętowi komputera. Nie przejmuj się BIOSem gdy aktualizujesz system.

1 polubienie

No, więc dlaczego nie mogę zainstalować starszej wersji Windowsa?

A to już inny temat! Być może trzeba przestawić ustawienia BIOSu, ale jego aktualizowanie nie jest potrzebne do tego na pewno. Najlepiej zacząć od standardowego ustawienia BIOSu, czyli tzw. default w zakładce Exit BIOSu.

1 polubienie

Co może zmienić aktualizacja BIOS’u w szybkości/pracy PC’ta?

Nic. Chyba, że zmieniasz jednocześnie sprzęt (procesor).

1 polubienie

I mam jeszcze jedno, mam dropy FPS w grach trwające sekundę. Są to bardzo wielkie dropy i przeszkadzają w grze. Już miałem temat na tym forum i prawdopodobnie jest to uszkodzona karta grafiki, która przegrzewała się do 100 stopni. Co Ty o tym myślisz?

Pamięć ram masz w trybie single czy dual channel?

Dual. Są dwie kości z tymi samymi parametrami tylko, że pojemnością się różnia. 1 kość ma 2GB a druga 1GB.

Ja myślę, że powinieneś niezwłocznie wymontować kartę graficzną i rozmontować jej chłodzenie, wymienić pastę, odkurzyć. To łatwa robota.

1 polubienie