Aktualizacja biosu

Witam ostatnio zakupiłem procesor Intel i3-7100 7 generacji oraz płytę główną Gigabyte GA-H110M-H. Komputer mi nie działał i potem dowiedziałem się żeby działal muszę zrobić jakąś aktualizacje biosu wyjaśni mi ktoś o co z tym chodzi i czy można to zrobić samemu bez wydawania pieniędzy?

Cześć!
Aktualizacja BIOSU polega na wgraniu nowszej wersji oprogramowania płyty głównej.
Potrzebne Ci to dlatego, że nowsza wersja zawiera mikrokody nowych procesorów.
Jeżeli nie masz procesora, który jest obsługiwany przez obecny BIOS, to nic nie zdziałasz.
Najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie płyty do aktualizacji w serwisie.
Koszt takiego zabiegu to ~50zł.

Pozdrawiam, Direwolf!

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam pytanie czy zrobią mi to na miejscu? Zależy mi na czasie i mieszkam na wsi z słabym dostępem do miasta

Aktualizacje biosu możesz zrobić też w domu. Jeśli jednak podczas aktualizacji wyłączy się komputer/prąd płyta się już nie uruchomi bez naprawy. Jednak w niewielu przypadkach do tego dochodzi. Płyta aktualizuje się ~1-2 minuty. Podaj jeszcze rewizje płyty (widoczna na lewym dolnym rogu płyty).

Według strony producenta najnowszy bios dla Ciebie to: F23b

Daj całość do serwisu, bo w domu raczej nic nie zrobisz - potrzebny CPU, który w tym momencie działa z płytą i uruchomisz kompa - dasz,zrobią i masz gwarancję, że komplet działa.

Wszystko zależy od tego, jakie mają terminy w serwisie.
Nie wystarczy przynieść płyty i odczekać. Serwisant musi na to zamontować zgodny procesor, a do tego chłodzenie. Podłączyć zasilanie, pamięć i przeprowadzić aktualizację. W pół godziny na pewno tego nie zrobią. Z takimi rzeczami nie ma się co śpieszyć. Jak dostarczysz im swój procesor z chłodzeniem, to od razu zamontują go do płyty głównej i będziesz miał mniej roboty przy dalszym składaniu.

Pozdrawiam, Direwolf!