Aktualizacja BIOSu

Witam,
Postanowiłem zrobić aktualizację BIOSu, komputer ostatnimi czasy nie działa tak jak sprzed kilku miesięcy, chciałem tez zaktualizować żeby mieć po prostu nowszy.
moja płyta główna: Gigabyte Z370M D3H
moja wersja BIOSu: F4
wersja BIOSu, do której chcę zaktualizować: F14a
procesor: Intel core i3 8100
grafika: MSI GeForce GTX 1050Ti Gaming X 4GB
pamięć ram: Pamięć GoodRam DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15
Windows 10 Pro

Chciałbym prosić o pomoc z aktualizacją BIOSu ze względu na to, że robię to pierwszy raz.

Zapewne problem leży w systemie a nie w BIOS ale warto zaktualizować bo masz starą wersję z 2017 roku. Aktualizacja bios jest prosta, nagrywasz na pendrive BIOS i robisz to z poziomu BIOS. Komunikaty BIOS same poprowadzą ciebie co masz zrobić, ważne tylko aby w trakcie prądu nie zabrakło :slight_smile:

1 polubienie

Ok rozumiem, ale jakbyś mógł nieco jaśniej z tym:

Plik Z370MD3H.14a nagrywasz na pendrive który jest w ściągniętym archiwum. Używasz Q-Flash utility, przy starcie komputera klawisz END naciskasz i masz menu do aktualizacji BIOS.

https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_z370-features.pdf czytaj od drugiej strony manuala.

1 polubienie

Ok zaktualizowałem, ale jedna mała uwaga - komputer po reboocie zrestartował się z 5 razy czy tak powinno być? Działa, ale to mnie trochę zaniepokoiło.

Dopóki działa to wszystko OK.
Będziesz się martwił jak nie będzie działał. :wink:

1 polubienie

Nic nie trzeba nagrywać - aktualizację u Gigabyte można zrobić “z wnętrza” samego BIOSu.
Na pierwszej “stronie” BIOSu - M.I.T - jak najedziesz myszą na sam dół to pokazuje ci się dodatkowe Menu - wybierasz Q-Flash i potem Update BIOS - po zakończeniu restart.

2 polubienia

Dokładnie tak zrobiłem.

Skorzystałem z tego poradnika.

1 polubienie

W takim razie, rozwiązaniem jest Twoja odpowiedź.
Wyedytuj i wklej adres filmiku, przyda się innym :wink:

1 polubienie