Aktualizacja BIOS'u

Witam, potrzebuję pomocy z aktualizacją BIOS’u. Posiadam płytę Gigabyte GA-A320M-H z wersją BIOS’u F42. Chciałbym zaktualizować ją do najnowszej (F55b), aczkolwiek nie wiem czy muszę aktualizować każdą wersję po kolei, czy mogę od razu do tej najnowszej. Sprawdzałem opisy i prócz notki, że muszę najpierw zaktualizować do wersji F32 nic nie ma. Dlatego przyszedłem zapytać się jeszcze ekspertów, czy nie będzie problemów, jeżeli zaktualizuję od razu do najnowszej.

Skoro na stronie producenta niczego nie piszą, to możesz uaktualnić. Jest to konieczne ?

Jaki masz procesor, nowsze aktualizacje wykluczają kompatybilność z częścią starszych modeli CPU. Jaka rewizja płyty?

No właśnie.

Głównie chciałem zaktualizować system do Windowsa 11 i troszeczkę tak, bo gdy miałem go na obecnej wersji BIOS’u występował suttering w grach. Najnowszy BIOS zawiera AMD AGESA V2 1.2.0.7 w której ten błąd znika.

Ryzen 5 2600, rev 1.0

Spokojnie możesz aktualizować od razu do najnowszej wersji. W najnowszej zawarte są zmiany z wszystkich poprzednich wersji.

1 polubienie

Dobra, dzięki wielkie :smiley:

Zwróć uwagę tylko jaką masz rewizje płyty, bo są trzy różne. Żebyś nie wgrał nieodpowiedniego biosu.

1 polubienie

Wiem właśnie, bo jak wgram nie tą, to płyta do śmieci XD

Może tak być. W każdym razie warto żebyś wgrał najnowszą. Z tego co widzę to dwie czy trzy wersje temu wprowadzili jakieś ważne poprawki dotyczące bezpieczeństwa.

1 polubienie

Można sprzedać jako niesprawną, wymagającą serwisu.

1 polubienie

Dziękuję bardzo każdemu za pomoc :smiley: Najbardziej dziękuję @MatewoosH, aktualizacja powiodła się, wszystko działa. Stresowałem się niezmiernie XD

Jak będziesz mógł to daj znać czy aktualizacja biosu usunęła to zacinanie się w grach. Jestem ciekaw czy rzeczywiście to ma aż taki wpływ na wydajność/sprawność.

1 polubienie

Właśnie powiem ci, że tak. Po aktualizacji BIOS’u problem całkowicie znikł.

OK, dzięki. Dobrze wiedzieć.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.