Aktualizacja do w10m

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem Lumii  640. Zastanawiam się czy warto już teraz robić upgrade do w10m? Może ma ktoś zaktualizowaną Lumię i mógłby podpowiedzieć jak w10 się zachowuje?

Z góry dzięki za pomoc

Witam.

Na Twoim miejscu zainstalowałbym system na próbę, z tego co obserwuje sprawa działania tego systemu jest bardzo indywidualna. w każdej chwili w razie problemów możesz wrócić do 8.1 za pomocą narzędzia

http://www.dobreprogramy.pl/Lumia-Software-Recovery-Tool,Program,Windows,54234.html

Pamiętaj że po uaktualnieniu do windows 10 mobile warto wykonać (a nawet powiedziałbym trzeba ) wykonać reset do ustawień fabrycznych.

a jak to w ogóle jest z tym w10m - cały czas jest to wersja testowa czy już rtm? Sorry jeśli pytanie wyda się głupie ale urzyszkodnikiem tej platformy jestem od wczoraj :slight_smile:

Już jak najbardziej jest wersja stabilna, dla Twojego Telefonu.

a orientujecie się jak to jest ze stabilnością w10 na komórkach?

uaktualnienia dokonujesz za pomocą aplikacji

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/apps/doradca-uaktualnienia/9nblggh0f5g4

zainstaluj ją ze sklepu na telefonie

Cały czas mowa o windows 10 mobile :slight_smile:

No o żadnej innej wersji nie myślę tylko o w10m :P. Tylko czy orientujesz się może jak jest ze stabilnością działania tej windy na urządzeniach przenośnych?

Ja do czasu premiery korzystałem z wersji windows insider później w dniu premiery dla mojej lumii 1320 został system wycofany w dniu premiery i fakt działał średnio dlatego pewnie został wycofany na Twoim miejscu spróbowałbym w razie czego możesz spokojnie wrócić

pewnie jakoś w weekend będę próbował. Jak na razie info zbieram. O ile wiem co i jak jest ze zmianą androidów niektórych to zbyt świeży jestem w świecie mobilnego windows’a

nie opłaca się aktualizować. Moja Lumia 640 LTE niebrandowana do dziś nie ma aktualizacji, choć mam zainstalowanego “doradcę uaktualnienia”.

Ciągle pisze, że M$ pracuje z producentem mojego telefonu (czyli z M$) nad dostarczeniem aktualizacji. 

M$ sobie kpi z użytkowników. Jeśli M$ nie zrobi czegoś z windows phone na plus to jest to mój ostatni telefon z tym systemem. Koniec, cierpliwość się skończyła.

 

też mam 640 LTE niebrandowy i w doradcy mam info że mogę przeprowadzić aktualizację. Tylko pewnie będę z tym czekał na weekend z tym. W międzyczasie spróbuję znaleźć coś jak się w10 sprawuje na tym modelu.

 

[EDIT] [@Przemo78](%7B base_url %7D/uzytkownik/211520-przemo78/): Ja to samo mogę o androidzie powiedzieć. Ostatnie 5 lat siedziałem na smartphonach z tym systemem i już mam dosyć. I padło na windę