Aktualizacja do win10 - gdzie jest potwierdzenie

(partenosx) #1

Witam. Jak można stwierdzić kiedy dokonałem uaktualnienia do windows 10? Za pomocą systeminfo podaje datę instalacji systemu, w moim przypadku 8. W historii aktualizacji mam pierwszą aktualizację do win 10 o nazwie KB3199986 wykonaną po kilku dniach, ale nic konkretnego. Nie wiem już gdzie szukać i proszę o pomoc.

(66Garoz) #2

Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Zrobiłes aktualizacje z win 8 do win 10 i nie pamiętasz mniej więcej kiedy?

(partenosx) #3

Muszę udowodnić, że aktualizacja się odbyła. Nie wiem, gdzie znaleźć jakieś wpisy w systemie.

(Apostoł) #4

Windows flag + R
Wpisujesz cmd
W konsoli wpisujesz systeminfo
Enter.
Dużo informacyj wszelakich rozpościera się przed Pańską osobowością, które to zapewne problem uśmiercają.

(partenosx) #5

Niestety, jak już pisałem, nie ma tam informacji o tym kiedy było instalowane uaktualnienie do win 10.

(66Garoz) #6

Ja dalej nie rozumiem. Pisze, ze masz zainstalowany Windows 10?? To musisz miec date i godzinę kiedy to się odbyło?? W jakim to celu?

(partenosx) #7

Data i godzina jest, ale instalacji wersji 7. Nie wiem, gdzie znaleźć dowód na instalację uaktualnienia do win 10. Miałem legalny win 7 i zaktualizowałem darmowo do win 10. Teraz mam problem, bo nie mogę udowodnić tej aktualizacji.

(66Garoz) #8

Po co ci ten dowód powiesz wkońcu czy robisz widły z igły z nudów??

(krystian3w) #9

Udowodnij to dwoma screenami z:

• Windows + Pause / Break (Panel sterowania > System) :arrow_right: “system został aktywowany”

• Menu Start winkey :arrow_right: Ustawienia ustawienia :arrow_right: Aktualizacja i zabezpieczenia update :arrow_right: Aktywacja aktywacja :arrow_right: “system został aktywowany na podstawie poświadczeń cyfrowych”.

(partenosx) #10

Dziękuję bardzo. Ciekaw tylko czemu nie mam nic na temat zmiany systemu w historii windows update. Wszystko zaczyna się on aktualizacji KB4016871.

(krystian3w) #11

Pewnie ją zresetowało, bo poleciała/była w “Windows.old” a on w siną dal poleciał po 30 dniach.