Aktualizacja do win10 "posiekała" partycję systemową

Witam, no więc rozpocząłem aktualizacje do win 10 i w jej trakcie wyskoczył błąd który wymusił uruchomienie laptopa ponownie, gdy już się uruchomił instalacja nie mogła być kontynuowana i wyświetlało się menu odzyskiwania ala win 8. No więc zacząłem badać sytuacje i okazało się, że z dysku C: zostało odkrojone 500mb “zastrzeżone przez system” a sam dysk C: przerobił się na RAW. No więc szybkie próby odzyskiwania za pomocą różnych odzyskiwaczy partycji, min testdisk nie jest w stanie poprawnie wykryć wcześniejszego rozmiaru dysku C: itd. (może dlatego, że to SSD?).

 

No więc moja prośba o pomoc jak odzyskać teraz tę partycję i odrazu pytanie czy mogę sobie zainstalować na czysto win 10 na kluczu 7 jeżeli znowu aktualizacja się nie powiedzie?

Z instalacją na czysto nie powinno być problemu. Jeśli instalator nie poprosi Cię o klucz, będziesz mógł go wpisać po instalacji. Miej na uwadze również to, że Microsoft ma teraz prawdopodobnie jakiś problem z tymi kluczami. Sam nie jestem w stanie aktywować swojej kopii.