Aktualizacja do Win10 z płyty a downgrade

Witam. Jakiś czas temu zaktualizowałem Win8.1 do Win10 przez ten program microsoftu “Uzyskaj system Windows 10”. Niestety chodził bardzo wolno (rozruch był o ok. 300% dłuższy, po zalogowaniu i załadowaniu wszystkiego chodził porównywalnie do Win8.1) więc skorzystałem z możliwości downgrade’u przez 30 dni od upgrade’u. Pomyślałem, że może go zaktualizuję z płyty, ale pojawia się pytanie. Czy gdy zaktualizuję sobie system do Win10 z płyty, to gdyby dalej chodził wolno czy mam też możliwość downgrade’u do 30 dni po upgrade? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

tak, można, można też w każdej chwili

W każdej chwili można zrobić downgrade bez utraty danych?

tzn?

W sensie czy mogę zrobić downgrade bez utraty plików osobistych, programów i ustawień? Bo po aktualizacji przez program “Uzyskaj system Windows 10” w zakładce “Odzyskiwanie” można przez pierwsze 30 dni od upgrade’u kliknąć “Wróć do systemu Windows <wersja windowsa>” bez utraty plików osobistych, ustawień i programów.

a to nie stracisz

Ok. Thx :wink:

Nie ma znaczenia i różnicy na działanie tej opcji w jaki sposób przeprowadzasz aktualizację ale bezkrytycznie ufając tej funkcji systemowej do powrotu do poprzedniej wersji można być niemiło zaskoczonym.

Dajesz mu na to gwarancje?

To przeprowadź instalację na czysto zamiast ciągnąć za sobą wszystkie śmieci z poprzedniego systemu. Miej tylko na uwadze, że w tym przypadku stracisz zainstalowane programy, ustawienia i dane na partycji systemowej.

tak daję, bo, ja tak raz zrobiłem, w laptopie. win 10 wolno chodził.

Tylko nie mam jak zrobić tego na czysto, bo wielu plików i programów potrzebuję, a nie mam gdzie zrzucić 700gb.

Masz jedną partycję czy jak niezbyt rozumiem?

Tak, mam 1 partycję. Tylko C.

Już pominę jak w ogóle można mieć jedną partycję na dysku po prostu genialne. Chyba, że masz drugi dysk twardy :slight_smile: Podziel dysk na partycje systemowa 100-200GB wg wymagań reszta na programy itp. Dysk podziel np. Easeus Partition Master. Oczywiście każda operacja na dysku niesie jakieś ryzyko więc robisz na własną odpowiedzialność. Powiem Ci dla pocieszenia, że to pewnie szansa jak wygrana w totka :slight_smile:

Ok. Ale oczywiście moje podstawowe pytanie. Czy zachowam pliki osobiste i programy? (Oczywiście pomijam to ryzyko-chodzi mi o to jak być powinno normalnie)

Ile masz obecnie wolnego miejsca na dysku?

Jeden komputer i dajesz mu gwarancje, że nie straci żadnych danych? Widzę że nie masz pojęcia w co byś się władował.

Nie pisz już nic więcej tylko poczytaj chociaż na tym forum o przypadkach gdy nie działał powrót do wcześniejszej wersji systemu

Obecnie z 1TB zostało mi ok. 320GB. Nie mogę powiedzieć dokładnie, bo obecnie nie mam dostępu do swojego komputera.