Aktualizacja do Windows 10 a klucz aktywacyjny

Witam

Czy jeżeli wykonam instalacje Windowsa 10 na czysto z płytki utworzonej z obrazu udostępnionego przez Microsoft to czy klucz z Windowsa 8.1 który był na tym komputerze zostanie przyjęty przez nowy system?

Nie sądze po uaktualnieniu microsoft wygeneruje ci nowy klucz produktu, który możesz podejrzeć róznymi programami z racji moich problemów w poście wyrzej opisanych, instalowałem windows 10 na czysto ale no tak delikatnie mówiąc to są debile żaden klucz nie działa.

Nie. Najpierw musisz dokonać aktualizacji systemu do windows 10. kiedy aktualizacja przebiegnie pomyślnie system Ci się aktywuje, wtedy na tym samym sprzęcie będziesz mógł dopiero dokonać czystej instalacji systemu. Wtedy podczas instalacji nie podajesz klucza produktu. Po zainstalowaniu system sam Ci się aktywuje :wink: Dane dotyczącee twojego kompa zostaną zapisane na serwerach microsoftu po aktualizacji systemu, dlatego nie musisz podawać już klucza produktu przy czystej instalacji.

Dokładnie tak jak napisał aero, ja ostatnio robiłem upgrade z windows 7 do 10 i niestety z mojej winy system padł. Więc zrobiłem czystą instalację z iso, żadnego klucza nie podajesz system sam się aktywuje :wink:

Przy update ci się system sam aktywuje kolega pyta czy potem na czysto trzeba klucza, dokonujac aktualizacji zgodnie z zaleceniami najpierw z montowalnego iso system aktywuje się sam, w moim przypadku przy wypaleniu plyty i instalacji na czysto wymagany był klucz, oczywiście można pominąc ale c z tego jeżeli nie aktywuje ci systemu.

Nie wprowadzaj w błąd, jak zrobi upgrade(z poziomu windows 7/8.x) to potem może na czysto instalować bez klucza, system sam się aktywuje :wink:

Edit:

Potwierdzone, że najpierw trzeba “zamówić” i zrobić upgrade z window 7/8.

Klepiesz bzdury.

Skoro “nie próbowałeś” to lepiej już nic nie pisz w tym i podobnych wątkach.

Wiele razy na forum, w artykułach na DP i na stronach MS jest podane inaczej niż napisałeś.

Krótko: za pierwszym razem - aktualizacja, następny raz może być instalacja na czysto.

Nie miałem racji. Usunąłem wpis, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

Dla wszystkich ułomnych ludzi opisze jak prostemu chłopu proces update do windows 10.

Cóż, gdyby mój Windows 8.1 działał jak należy to bym zrobić ten update, ale przez to że system wziął chyba sobie za cel pokazanie mi wszystkich istniejących bluescreenów nie mogę jej wykonać. Aktualnie piszę z aktywowanego już Windowsa 10, który zainstalowałem na czysto po przywróceniu fabrycznego Windowsa 8 z partycji Recovery (gdy był 8.1 nawet na czysto się systemu nie dało postawić). Także stwierdzam że można od razu zrobić na czysto instalację Windowsa 10, a klucz sam zostanie zapisany w systemie i aktywowany.

Mogę się podczepić? Czy po aktualizacji do 10, zmianie procesora i ramu i formacie jak to będzie z aktywacją?

Procka i ramu się raczej nie przyczepi, natomiast po wymianie płyty głównej będzie jednak wymagana instalacja poprzedniej edycji systemu (7/8/8.1 BOX) i ponowne uaktualnienie (upgrade) do 10. Na takie zabawy w wymianę płyty masz rok czasu od premiery, po tym okresie jak zmienisz płytę to nie będzie ci już przysługiwać darmowy Win 10, lecz dalej możesz śmiało instalować posiadaną przez siebie poprzednią edycję systemu (7/8/8.1 BOX).

 

a ja zrobiłem czysta instalacje i podałem klucz przypisane wcześniej do UEFI w czasie aktualizacji, klucz bez problemu został przyjęty i aktywacja również została wykonana bez problemu, także można i tak i tak

 

Pełen idiotyzm. Bo zmieniam płytę główną to już nie mogę korzystać z nowego systemu? Każda osoba powinna dostać swój klucz licencyjny i nie byłoby problemu.

Nie unoś się tak, bo…

Możesz, nikt Ci nie zabrania używać systemu na licencji BOX, który masz obecnie, tak samo jak nikt Ci nie nakazuje aktualizować go do Win 10.

Jasne, dlatego na razie na moim komputerze zostaję przy 8.1 bo, jak widzę, w Windows 10 jest jeszcze pełno niedoróbek.

Jaśnie Polak dostaje za darmo i jeszcze się rzuca… typowe.

a jaki problem by zaktualizowac Windowsa 7/8 i pobrac klucz? ja tak zrobiłem i w razie potrzeby klucz mam

Taki jest problem bo Twoje “porada” się nie sprawdza we wszystkich sytuacjach a nawet nie jest zgodna z licencją.

 

Podać Ci Twój klucz?

Dla Win 10 z aktualizacji jest ich tylko kilka (różne w zależności o wersji systemu) dla obecnych milionów użytkowników po aktualizacji z Win 7/8.1 i są one wszystkie dostępne dla każdego na stronie MS.

Do tego wprowadzanie klucza w przypadku Win 10 po zmianie płyty głównej nie gwarantuje powodzenia aktywacji systemu, tak samo jak w przypadku próby aktywacji np. Win 7 po wymianie płyty głównej.

 

Przestań wypisywać te swoje bzdury bo nie są one nic warte.