Aktualizacja do Windows 10 - błąd "mamy problem z określeniem czy na twoim komputerze można uruchomić Windows 10" i inne cyrki


#1

Z dniem dzisiejszym postanowiłem zaktualizować w końcu moją jeszcze działającą (chwalmy pana) Siódemkę do nowego wynalazku firmy z Redmond. Na początku - system legalny - Home premium 64bit od laptopa. Nie modowałem systemu, nie bawiłem się w wywalanie dla zabawy katalogów z C:/Windows. A na partycji C widnieją dwa foldery z plikami aktualizacji ważące w sumie bagatela 8,19GB (!).

 

 

I tu zaczyna się cyrk.

 

Windows 10 jest zarezerwowany od sierpnia. W tray'u zgodnie z normą jest ikonka Windows 10 i nawet o dziwo wyświetla się już to:

 

Problem w tym że po kliknięciu w ten głupio kafelkowy przycisk pojawia się tylko to wkurzające kółko podpisane jako "pracujemy nad tym"

trwa to "przepisowe" 10s po czym okno magicznie dematerializuje się, a kliknięcie ikony powoduje powtórzenie cyklu.

 

Windows update niby coś pobiera i robi, po czym restartuje system. Uruchamia się on strasząc nowym logo i udając że coś ładuje. I trwa to tak w nieskończoność. Laptopa zostawiłem na 6 godzin - SSD, i5, 4GB ramu. Nie, nie zmieniło się nic. Po restarcie uruchamia się cały i zdrowy... Windows 7.

 

Dająca największą nadzieję aktualizacja z Media Creation Tool kończy się tak:

 

Jakieś pomysły?