Aktualizacja do Windows 10 - czy warto?

Witam, jak w temacie. Nabyłem raczej budżetowy telefon Lumia Microsoft 535 z systemem Windows 8.1.  Pytanie więc czy warto zrobić mu aktualizacje do Windows 10 ?  Czy jest jakaś różnica, jeśli tak to na plus czy na minus ? Z góry dziękuje za porady…

Ja bym tą aktualizację zainstalował pomimo, że WP jest już praktycznie upadłym systemem i w przyszłości raczej ciekawych apllikacji na niego nie będzie ze względu na małe zainteresowanie.

Na twoim miejscu wybrałbym Androida, ale to twoja decyzja.

Wybacz, ale na samą myśl o androsyfie robi mi się niedobrze… Podchodziłem już 3 razy do telefonów z tym “androcudem” i za każdym razem, po jednym dniu używania tego “cuda” miałem ochotę telefon roz…   o ścianę. Nigdy więcej. A jeśli chodzi o aplikacje, to nie są mi żadne potrzebne. Telefon ma służyć do dzwonienia, pisania sms-ów i ewentualnie do przeglądania neta. Acha, czasami używam jeszcze kalkulatora… Kafelki są dla mnie idealne

Używam na co dzień Lumii 550 z W10 Mobile, a także L630 na Windows Phone 8.1. Dodam, że używałem Androida przez parę lat, a przesiadłem się na Windowsa właśnie (Android był OK, niestety zbyt mnie irytował, a raz nawet zawiódł w trasie).

Znacznie bardziej lubię Windows 10, ponieważ posiada bardziej przejrzyste ustawienia, a także aplikacje wygaszane dla WP 8.1. Posiada malutkie bugi, naprawiane zresztą w toku aktualizacji, ale generalnie system działa (i spełnia swoje zadanie, co było dla mnie kluczowe).

Z perspektywy obu systemów, których używam codziennie - WP 8.1 wydaje się chaotyczny, szczególnie gdy wchodzę do ustawień. Preferuję Windows 10, który całkowicie spełnia moje oczekiwania, choć jest trochę gorzej zoptymalizowany niż WP8.1. Planuję zmianę telefonu na dual sim - oczywiście z W10 Mobile na pokładzie :slight_smile:

Instalował bym tą aktualizację bez najmniejszej chwili zastanowienia, na prawdę. Mimo tego że aktualnie nie mam telefonu z Win’em to mając go kiedyś niesamowicie ubolewałem nad systemem… był moim zdaniem beznadziejny. Aktualnie siedząc godzinkę na telefonie kolegi (z wgranym właśnie Windows’em 10) byłem niesamowicie zaskoczony, oczywiście jak najbardziej pozytywnie :slight_smile: Myślę że największym argumentem przemawiającym za instalacją jego jest fakt że jest to najnowszy system. Jednym słowem BRAĆ !

Zdecydowanie polecam zainstalować aktualizację. Sam używam Windows10 i jestem zadowolony. Pozdrawiam

podepnę się do tematu. zamierzam wykonać aktualizację z WP8 na WP10. Czy przed aktualizacją muszę wykonać kopie zapasowe ustawień? Kontakty to wiadomo, ale co z aplikacjami? Czy po zainstalowaniu aktualizacji do WP10 będę miał zamieniony tylko system, a aplikacje pozostaną zainstalowane na telefonie, czy nowa wersja systemu zastąpi wszystko i będę musiał potem ręcznie instalować wszystkie aplikacje od początku?

Z aplikacjami i ustawieniami nie ma problemu, wszystko jest migrowane na nowy system. Robiłem aktualizację z 8.1 na 10 w zeszłym tygodniu na L640 i po godzinie czasu, no dwóch, bo jeszcze dwie duże aktualizacje osobno dochodzą nie było problemów. Jedynym problemem był Viber, który nie chciał działać i trzeba było go reinstalować. Po aktualizacji W10 pamięta nawet ustawienie kafelków, motyw, skalowanie interfejsu, jasność itd.

po aktualizacji stwierdzam, że faktycznie ustawienia aplikacji pozostały zachowane. i uważam, że aktualizacja się opłaciła, system działa moim zdaniem sprawniej. znowu lubię moją lumię.

To było kupić nokie 105