Aktualizacja do Windows 10

Sytuacja wygląda następująco. Posiadam:

  • Windows 7 Home BOX

  • Windows 8 PRO Update - zakupiony w ramach promocji trwającej przez jakiś czas po premierze (za chyba 109 zł w sklepie Microsoftu)

 

Teraz chciałabym zainstalować Windows 10 na innym komputerze niż w tej chwili działa Windows 8.

Z tego co czytałam to przy instalacji na czysto pasują teraz klucze z Windows 7/8.

 

Mam zatem kilka pytań.

1) Czy mogę użyć kluczy obu Windowsów, które posiadam?

2) Czy jeśli użyję podczas instalacji klucza od Windows 7 to będę mieć wersję HOME, a jeśli użyję klucza od Windows 8 to będę mieć wersję PRO?

3) Czy w przypadku instalacji Windows 10 będę mieć wersję BOX czy nie (czy ma tutaj znaczenie którego klucza użyję)?

4) Czy w przypadku instalacji Windows 10 kluczem z Windows 7 albo 8 będę mogła zainstalować (i legalnie korzystać w tym samym czasie) na innym komputerze system Windows 7 albo 8 z kluczem, którego nie użyłam przy instalacji Windows 10?

5) Zainstalowany Windows 10 jest podobno przypisany do sprzętu na którym się go zainstaluje. Czy będzie go można kiedyś zainstalować legalnie na innym komputerze czy raczej trzeba będzie kłamać Microsoftowi, że się popsuła płyta główna w komputerze (co podobno kiedyś otwierało drogę do aktywacji)?

Jak rozumiem Windows 8 to jest upgrade z 7 którą posiadałaś, więc klucz od 7 powinien być nieaktywny. Z tego co pamiętam (oczywiście mogę się mylić   to jest możliwość przeniesienia licencji Windows 8 na inny komputer więc bedziesz miała Windows 10 PRO.

 

 

  1. możesz użyć ale nie masz pewności czy zadziałają

2) 

  1. z tego co słyszałem to teraz Windows będzie można przenieść bo licencja jest na jedno dowolne urządzenie

  2. jeśli masz dwa klucze a jeden zamienisz na 10 no to ten drugi zostanie nienaruszony

  3. myślę że można przenieść

Win 10 uzyskany z darmowej, promocyjnej aktualizacji nie przejmuje funkcjonalności poprzedniego systemu w wersji BOX.
W skrócie: Win 10 z aktualizacji zostaje przypisany do komputera, na którym dokonano aktualizacji.

Nie 
Nie dostajesz dodatkowej darmowej licencji na Win 10, dostajesz prawo do aktualizacji wcześniejszego systemu na zasadach nowej licencji.
 

Nie “podobno” - na pewno. Odpowiedziałem powyżej.
Co ciekawe nie tylko wymiana płyty powoduje utratę licencji, wystarczy nawet wymiana dysku (informacjia  ze strony MS)

Do darmowej aktualizacji kwalifikują się systemy Win 7 i Win 8.1 a nie kwalifikuje się Win 8.

Prawdopodobnie nie (nie jestem pewny szczegółów) ale wydaje mi się, że Win 8 update, który posiadasz nie jest samodzielną licencją tylko uaktualnieniem, które nie ma prawa działać jako samodzielny system.

 

Myśl tak dalej ale już nie publicznie, bo wprowadzasz w błąd.
 

Gdybyś wiedział ile ciekawych rzeczy na przeróżne tematy ja słyszałem… Podaj źródło, Twój słuch nie jest dowodem.

 

Update też?

Jeśli byś się skontaktował z MS to czemu nie dałoby się przenieść skoro swój system BOX zaktualizowałeś do 10?

Źródło? Portal komputerowy ale już nie pamiętam jaki.

Dlatego:

 

Nie skomentuje.

Masz rację, ale czy po skontaktowaniu się z MS da się przenieść?

Czego jeszcze nie rozumiesz w stwierdzeniu:

 

Czyli nagle wszyscy dostaną OEM

A w wielu poradach mówią kup W 7/8 i zaktualizuj do 10. Więc jednak opłaca się kupić 10 BOX