Aktualizacja firefox jego wady i zalety

Mam pytanie ostatnio antywirus który mam na komputerze dał komunikat że powinnam zaktualizować przeglądarkę firefox bo teraz mam wersję 13,0 ale boję się że jak zaktualizuję najnowszą wersję to komputer będzie się już w ogóle długo otwierał,słyszałam że im nowsza wersja przeglądarek tym więcej miejsca i pamięci zajmują proszę o jakieś porady co zrobić żeby było dobrze.Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i komentarze

U mnie na lapku Firefox 20 z minimalną ilością dodatków, zajmuje ok 300MB ramu przy kilkunastu kartach, i rusza procem na kilkanaście procent. A komp ma już pięć latek.

Nie sądzę by od wersji 4 zmieniło się wiele pod tym względem. Radzę aktualizować regularnie. A w razie mulenia wyłączać flasha tam gdzie nie jest wymagany dodatkiem “QuickJava” . “Adblock Plus” też się przyda.

miękkiKrzyś dziękuję za odpowiedź i podpowiedź a mógłbyś jeszcze sprecyzować jakie dodatki są konieczne a jakich nie muszę mieć,bo ja jeśli chodzi o komputer to laiczka jestem :smiley:

Ze względów bezpieczeństwa, trzeba aktualizować przeglądarki. Albo wygoda, albo bezpieczeństwo. Najlżejsza wg tych, co sprawdziłem na komputerze, to ta: http://www.instalki.pl/programy/downloa … mBoat.html

Zaktualizowałem poprzedni mój post.

U mnie firefox 20.1 zajmuje ok 200mb z dwoma kartami.

dodatek jaki powinnaś posiadać w firefox to Adblock Plus no i oczywiście flash playera.

Firefox ma to do siebie że nie jest zbyt lekki-----lecz w miare stabilny.

BetiReal ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

drodzy moderatorzy przepraszam wszystkich jeżeli wklejam posty nie tam gdzie trzeba ale niestety nie znam się na tematyce komputerowej i nie wiem do jakiego tematu mam wpisywać posty.Bardzo lubię stronę dobre programy bo zawsze ściągam z tej strony potrzebne rzeczy bo są solidnej marki i nigdy się nie zawiodłam,więc chciałam też skorzystać z profesjonalnego forum a tu ciągle wpisy że źle tytułuję temat a ja napisałam wprost o co mi chodzi.to poproszę o sugestię jak mam zatytułować temat żeby nie został wyrzucony do tzw śmietnika.Jestem dziewczyną i nie muszę znać się na komputerach,dla mnie to czarna magia

Zmień sobie tytuł na “Aktualizacja Firefox i ryzyko z tym związane”, powinno być OK dla Moderatora :wink:

Co do samego Twojego problemu, aktualizacja Firefox jest niezbędna, wspomniane sprawy bezpieczeństwa to jedno, jednak Mozilla dokłada starań aby Lis z wersji na wersję był szybszy i mniej zasobożerny. dlatego warto aktualizować, jeżeli coś Ci się w nowej wersji nie spodoba, zawsze możesz poprosić o link do wersji “długoterminowej” (podam Ci go na forum).

Zalecam jak najszybszą aktualizację. W razie problemów (nie przewiduję) poradzimy sobie z nimi :wink:

mam jeszcze jedno pytanie jak można sprawdzić ile miejsca i pamięci RAM zajmuje przeglądarka

Kliknij prawym myszy na pasku zadań-> menadżer zadań -> karta procesy-> tam znajdziesz zużycie RAM

Na zrzucie podświetlone na niebiesko:

lis_png_300x300_q85.jpg

semtex dziękuję za podpowiedź muszę założyć sobie jakiś zeszycik i tam zapisywać ważne rzeczy bo obawiam się że moja głowa nie spamięta tego :smiley:

Teraz przydałby mi się jakiś fachowiec który usunąłby mi tzw śmieci które niepotrzebnie zajmują miejsce na laptopie>jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i życzę miłego i pogodnego popołudnia

Zainstaluj http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html tego fachowca, wyczyści Ci system ze śmieci, jest bezpieczny, nie używaj czyściciela Rejestru i będzie w porządku :wink:

Podczas instalacji czytaj komunikaty bo może zaproponować instalację Chrome lub czegoś podobnego, odhacz to :wink:

semtex zaktualizowałam sobie bo miałam wersję3,27 tyle tylko że ja zawsze wciskałam rejestr potem skanuj aby znaleźć problem a potem napraw problem ale nie ty napisałeś żeby nie ruszać rejestru to chyba źle robiłam, może podasz mi jakiś link z instrukcją obsługi tego programy bo tu tyle rzeczy a ja nie wiem co dalej

Po lewej w Ccleaner masz opcję “Cleaner”, tylko w niej rób porządek, rejestru nie ruszaj, rejestr można czyścić raz na pół roku, częściej nie trzeba :wink:

W opcji cleaner zaznacz wszystko oprócz: haseł dla Firefox, danych formularzy dla przeglądarek, plików i katalogów użytkownika, usuwaj dane z przestrzeni dyskowej (czyszczenie tych miejsc nie jest konieczne), pamiętaj, że masz tam dwie opcje:

Karta Windows

Windows_png_300x300_q85.jpg

Karta Programy

Programy_png_300x300_q85.jpg

W nich zaznaczasz co ma być czyszczone (u mnie jest więcej opcji bo mam wersję rozszerzoną, nie przejmuj się tym), jak już sobie zaznaczysz co trzeba po prawej masz opcję “Uruchom Ccleaner”, potwierdź komunikat i poczekaj, to wszystko, wyświetli ci się komunikat ile śmieci zostało usuniętych.

Jak to zrobisz możesz wtedy otworzyć opcję ze zrzutu:

auto-start_png_300x300_q85.jpg

Następnie zrób jej screen- wstaw tu: http://wstaw.org/ - na forum podaj link- powiem Ci co możesz wyłączyć, system powinien się szybciej ładować i zużywać mniej zasobów :wink:

:o to ja chyba będę siedzieć do rana :lol: a jak się robi takie zdjęcia ??

na klawiaturze masz klawisz prnt.scrn albo print screen, wciskasz-> otwierasz Paint-> wklejasz -> zapisujesz jako png albo jpg i tyle ;), wstawiasz na stronę, którą podałem.

sorry że ze mnie taka guła znalazłam klawisz end/prtsc czy jak wcisnę ten klawisz to coś ma się dziać,bo ja wcisnęłam i nic się nie dzieje

Nic, ekran jest zapisywany do schowka, bez widocznego efektu, później tylko wklej do Paint ;)Potrenuj. Możesz też użyć ALT prt,scrn. wtedy zrobi zrzut tylko aktywnego okna :wink:

Potrenuj :lol: