Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1909 — błąd 0xc1900223

Aktualizacja jest pobierana do około 90% i następnie pojawia się taki komunikat:

“Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1909 — błąd 0xc1900223”

Jak rozwiązać ten problem.

To błąd procesu Windows Installer. Powodują go najczęściej niekompatybilności ze sterownikami i antywirusami.
Miałem podobny przypadek na jednym z lapków na którym świeżo był stawiany system i sterowniki.

Po aktualizacji zobacz w menadżerze urządzeń, czy nie ma gdzieś wykrzyknika. Jeżeli jest to zaktualizuj sterownik.

U mnie 1909 nie obsługiwała odświeżania z zachowaniem danych, aż musiałem przerzucić na drugi dysk i zaorałem mechanizmem “wyczyść całą powierzchnię”.

Uno momento, senores! Przecież zgodnie z wyjaśnieniami omnipotentnego MS nic nie trzeba robić!

Błąd - 0xc1900223
Znaczenie i sposób naprawy - Oznacza, że wystąpił problem podczas pobierania i instalowania wybranej aktualizacji. Usługa Windows Update ponowi próbę później. W tym momencie nie trzeba nic robić.

Dowodzi to jednego. Że wyjaśnień i zapewnień Microsoftu nigdy nie można w 100% przyjmować za pewnik.

Proponuje użyć

lub

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Oczywiście można czekać miesiąc, bądź dwa (może i dłużej), aż MS doda do swojej bazy WU łaskawie kompatybilny sterownik i aktualizacja ruszy.
Albo posłuchać się mnie i zaktualizować Windows przez MS media creation tool, a następnie niekompatybilny sterownik ze strony producenta.

Na wskazówkach MS w wielu przypadkach skorzystasz jak z narzędzia do automatycznego rozwiązywania problemów. :stuck_out_tongue: