Aktualizacja home do ultimate

Mialem win 7 home jako domyślny system, połowe dysku przeznaczyłem na linuksa, zaszyfrowałem go, windowsa zostawiłem. Ale teraz chciałym też zaszyfrować partycje Windowsową. Tryecrypt odpada dlatego, że nie działa gdy w MBR siedzi coś nie-windowsowego, a przenoszenie Gruba na partcje Linuksową nie bardzo mi pasuje. Dlatego pomyślałem żeby zaktualizować system do wersji Ultimate (mam dostęp do msdnaa). Tylko jak to zrobić? Reinstalacja systemu będzie zbyt uciążliwa.

Instalacja nakładkowa powinna zadziałać.

zapoznaj się z tym artykułem:

http://www.dobreprogramy.pl/Uaktualnien … 11430.html

  • do poprzednika (@sunbeam96) proszę nie wprowadzać w błąd.

Prawdopodobnie wystarczy “Windows Anytime Upgrade” i podanie klucza od wersji Ultimate, system powinien “odblokować” funkcje dostępne dla wyższej edycji. Uwaga: Anytime Upgrade może nie działać dla kluczy pochodzących z MSDN/MSDNAA/Technet, za to może zadziałać funkcja “upgrade” wykonana z płyty pochodzącej również z MSDN: http://superuser.com/questions/161942/m … de-key-how

Ale: masz Ultimate w MSDNAA? Jestem prawie pewien, że nie jest dostępny ani w MSDNAA ani w DreamSparku, co najwyżej w “pełnym” MSDN/TechNet.

zawsze możesz przywrócić bootloader win7 po czym dodać do niego linuksa i zaszyfrować partycje

niestety jeśli chcesz ultimate to musisz je najpierw kupić

ja tam mam że spod bootloadera win7 uruchamiam gruba

aa tym programem jest easybcd

najpierw dodajesz linuksa i sprawdzasz czy działa jak nie działa to szukasz dalej jeśli będzie działać uruchamianie gruba to klikasz BCD Deployment po czym write MBR i gotowe po tym możesz zaszyfrować partycje

jest jeszcze 1 możliwość

polega ona na wgraniu gruba na usb i po włożeniu pendrive uruchamiał by się grub niestety tego nie robiłem robiłem tylko win uruchamiany z usb(a nawet z psp :smiley: )