Aktualizacja Huawei P9 Lite z Androidem 7.0

Witam,

Mam smartfona Huawei P9 Lite z Androidem 7.0. Mam dwa pytanka do Was:

  1. Czy jest możliwość zaktualizowania do nowszej wersji Androida niż 7.0 w/w smartfona?. Jeśli by taka była możliwość to jak to zrobić?.

  2. Od czerwca 2019 roku nie są pobierane aktualizacje zabezpieczeń na w/w smartfona, próby ręcznego pobrania kończą się tym że pojawia się monit że “Posiadam Aktualne Zabezpieczenia”. Jest możliwość pobrania w inny sposób aktualizacji zabezpieczeń na Huawei P9 Lite z Androidem 7.0?.

1 polubienie

Pozostaje odblokowanie bootloadera o ile to możliwe, wgranie TWRP, Magiska i innego ROM’u.
Zobacz sobie tu:
https://forum.android.com.pl/forum/1956-rom-y-modyfikacje/
Lub tu, jeśli umiesz angielski:

@blumberplumber hm troszkę póki co nie bardzo zrobię odblokowanie, smartfon jest jeszcze na gwarancji i jak by co to może być ciężko później z reklamacją.

To nic innego nie zrobisz. Tel. pochodzi z 2016 roku o ile się nie mylę.

Rozumiem, szkoda myślałem że jest jakaś szansa żeby można było przejść na Android 9.0 lub zaktualizować Zabezpieczenia.

Zapomnij. Na przyszłość jeżeli chcesz mieć aktualizacje po zakończeniu wsparcia to wybieraj producentów, którzy umożliwiają odblokowanie bootloadera. U mnie Huawei jest na czarnej liście właśnie z tego względu, że bez sztuczek nie idzie odblokować bootloadera.

1 polubienie

Że to tak wygląda nie zbyt w Huawei to nie wiedziałem. Zakładałem że chodź po upływie okresu Gwarancji zrobię sobie odblokowanie, a tu widzę że nie będzie tak prosto albo w ogóle nie będzie możliwości.

Następny telefon to już nie będzie Huawei, a inny co nie ma z nim takowych problemów.

1 polubienie