Aktualizacja Javy i Flasha

Witajcie. Mam problem. Konkretnie to dość dziwny. Chciałem pobrać aktualną Javę i jest to wersja 7u6, a wg Java Check systemowego jest 7u5 to w końcu jaka jest najnowsza? Czy coś próbuje mnie “namówić” na pobranie jakiejś fałszywki? Nie wydaje mi się jednak, bo proces ma poprawna nazwę itd. Co do flasha to miałem kiedyś takie wyskakujące okienko z przypomnieniem o nowej wersji, klikało się Zainstaluj i gotowe, pobierało najnowsza wersję i już. Teraz to się nie pojawia, ustawiłem ponownie informowanie mnie o dostępnych aktualizacjach (po wcześniejszym wyłączeniu, taki jakby reset ustawień), ale to się nie pojawia, dlaczego? Czy aktualizacje w ten sposób (poprzez zasobnik systemowy) są bezpieczne, czy bezpieczniej jest pobrać odrębna instalke, odinstalować starą wersję i zainstalować nową? Jakie info są przesyłane podczas takiej aktualizacji? Czytałem ostatnio, że najnowszy Flash nie jest zbyt bezpieczny (może wyprowadzać na zewnątrz wprowadzane przez nas dane), jak z tym jest/ Słyszał ktoś o czymś takim?

Co do java’y, zależy skąd pobierasz. Na stronie java.com jest lub była u5, na oracle jest u6, więc możliwe że update checker bierze info z tej pierwszej.

Co do flash’a, jego zbytek bezpieczeństwa jest zależny od ustawień “uprawnień” dla witryn (nie wliczając dziur w samym oprogramowaniu), a to możesz samemu skonfigurować.

Odinstalowywanie starego i instalacja nowego jest przeważnie zbyteczna, o ile główny numer wersji się nie zmienia, więc nie ma szczególnej potrzeby do zabaw z takim “kombinowaniem”, wystarczy jak pobierzesz i zainstalujesz na stare (dane pliki zostaną nadpisane nowymi).

Sprawdzenie czy java jest aktualna:

http://www.java.com/pl/download/installed.jsp

Najnowsza java:

http://www.dobreprogramy.pl/Java-SE,Program,Windows,13186.html

Nie fałszywka, wczoraj zainstalowałem na Windows XP i jest OK :slight_smile:

Przecież możesz wyłączyć aktualizacje automatyczne Javy oraz Flash Playera w ich opcjach.

Na każdym systemie musisz najpierw odinstalować wszystkie programy w “Dodaj lub usuń programy”

na nowszych “Programy i funkcje”.

Później usuwasz ręcznie pozostałości z Program Files, Documents and Settings przy zaznaczonym Pokaż ukryte pliki i foldery.

Usuwasz również ręcznie odinstalowane programy w regedit.

Myślę że wiesz o co chodzi jako Uczestnik HotZlotu :wink:

Czyścisz komputer np. programamem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Zainstaluj Java SE 7 Runtime Environment (JRE) Update 6

Pobierz program:

  • na swój system, bit.

Zainstaluj Adobe Flash Player

Z poprzednim były nie raz problemy na nowszych systemach, sprawdź najnowszą wersję.

Będą dalsze problemy to zainstaluj starszą wersję…

Dzięki :slight_smile: Po prostu zdziwiłem się dlaczego tu jest Java 7u6, a w aktualizacji mi mówi, że najnowsza to 7u5. Hmm, ale czemu Flash nie chce sam się zaktualizować (nie ma tego “okienka” informującego o nowej wersji) ? :stuck_out_tongue:

Wczoraj wyszła nowa wersja.

Odinstaluj Flash Playera, przeczyść dokładnie komputer p/w programami, zainstaluj najnowszą.

Podczas instalacji sprawdź czy masz zaznaczone aktualizacje.

Może coś blokuje np. antywirus lub Firewall ?

Adobe wydało Uninstalera po to by ułatwić odinstalowanie starszej wersji Flash playera.

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

przewanie flash czy java maja narzedzia do usuwania ich z systemu poszukaj w google, ja proponuje ci sprubuj programem patchmypc który aktulizuje oprogramowanie do najnowszego