Aktualizacja KB4056892 (błąd: 0x800705b4) - unieruchomiony bootloader Windows 10

Od dwóch dni próbuję wykonać na Windows 10 Pro 1709 (FCU) instalacje aktualizacji z stycznia 2018.
Komputer jest trochę stary, ma już chyba 9-11 lat.


spec Specyfikacja:

    Podzezpół model
    cpu CPU AMD Athlon 64 X2 5000+: 40 °C
    Windsor 90nm Technology
    ram RAM 2,00GB Single-Channel DDR2 @ 261MHz (4-4-4-12)
    mot Motherboard Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-M56S-S3 (Socket M2): 33 °C
    gra Graphics 32W_LCD_TV (1360x768@60Hz)
    256MB ATI Radeon HD 2600 XT (Gigabyte): 62 °C
    sto Storage 465GB Seagate ST500DM002-1BD142 (SATA): 30 °C
    opt Optical Drives TSSTcorp CDDVDW SH-S202N
    HP DVD Writer 940d
    aud Audio Realtek High Definition Audio

Pomocnicze grafiki:

Uruchomienie wygląda tak:

obraz

Nawet po 3 godzinach nie wskakuje ładowanie kółeczka:

obraz


Co próbowałem:

Jednak za pierwszym razem skończyło się tym, że przy wybraniu uruchom ponownie były dwa etapy instalacji i po nich przestał Windows 10 startować (w każdym trybie), działało tylko środowisko naprawy, które nie umiało naprawić problemu.

Że była 23 w nocy to zaryzykowałem odświeżanie z zachowaniem plików, system się zainstalował i pobrał jakieś 3 mniejsze aktualizacje a z tą KB4056892 był błąd: 0x800705b4; po ręcznej instalacji znów bootloader padł i działało tylko środowisko naprawy, które też znów nie dało rady naprawić problemu.

Punktu przywracania systemu nie uruchomiłem, więc tej opcji nie sprawdzę, nie znam metody jak z środowiska naprawy cofnąć tą aktualizacje.

Naprawa z ww. środowiska w cmd z pomocą bootrec /RebuildBcd, bootrec /fixMbr, bootrec /fixboot kończy się tym że jedno z poleceń nie ma uprawnień (komunikat “odmowa dostępu”), i jeszcze jedno nie wykrywa żadnych systemów. Dla bezpieczeństwa nie uruchamiałem bootsect /nt60 SYS / bootsect /nt60 ALL
Możliwe też że muszę jeszcze diskpart odpalić i wybrać odpowiedni dysk. Czy też z płyty dvd próbować (komputer jest wybredny co do bootowalnych pendrive).
Prawdopodobnie nie mam partycji gpt i wszystko siedzi na mbr.


Najstarsze Athlony 64 są na razie niekompatybilne z patchem na luke Intela.
Skoro masz Pro to wyłącz aktualizacje i sprawdź za miesiąc.

OK, pomogło polecenie dism.

DISM /Image:C:\ /Cleanup-Image /RevertPendingActions

Replace C:\ drive letter with Windows 10 installed partition drive letter.

Ostatecznie jak nie będzie się tego dało przeskoczyć, to zostaje migracja na jakiś GNU/Linux.


U mnie chyba aktualizacja dalej się nie instaluje pomimo że Microsoft z AMD ją poprawił.

Zaglądaj czasami tutaj

Może ktoś napisze, że już działa.

Polecenia do odinstalowania wadliwej aktualizacji z środowiska naprawy / odzyskiwania:


Błąd może być już w poprawce grudniowej (KB4054517) - nagle też jej nie umie zainstalować z identycznym kodem błędu (0x800705b4).