Aktualizacja kubuntu 14.04 do 16.04 błąd w terminalu

Witam dzisiaj zainstalowałem Kubuntu 14.04 z płytki którą kiedyś sobie nagrałem ale pojawiła się aktualizacja do 16.04 więc zaktualizowałem system… chciałem sobie doinstalować firewall GUFW ale w terminalu mam taki kamunikat… N: Ignorowanie pliku “50unattended-upgrades.ucf-old” w katalogu “/etc/apt/apt.conf.d/”, ponieważ ma on nieprawidłowe rozszerzenie pliku. W jaki sposób można to naprawić?

 

Edycja: firewall udało mi się zainstalować za pomocą Synaptica ,ale czego tyczy się ten błąd nie mam pojęcia i jak się go pozbyć.

 

Pozdrawiam.

Nie widzę sensu instalacji 14.04 aby zaraz go aktualizować do 16.04. Oszczędź nam i sobie czasu i zainstaluj od razu 16.04

skasuj pliki które nie mają rozszrzenia .list w katalogu /etc/apt/sources.list.d i po kłopocie

To za pomocą terminala wpisać? 

Możesz nawet wyklikać. Jak Ci wygodniej. Ale najpierw poczytaj i dowiedz się co robisz, zamiast robić bez zastanowienia to co ktoś poleci Ci na forach, bo kiedyś może znaleźć się jakiś dowcipniś i ciekawe do kogo wtedy będziesz miał pretensje.

Jak chcesz możesz uruchomić terminal i kasowanie wykonać z sudo, przełączyć się na konto root czyli sudo su lub uruchomić menadżer plików z sudo. Jak chcesz ważne żeby te zbędne pliki skasować

W sumie racja ale jakbym wiedział jak to zrobić to bym nie zakładał tu tematu pozostaje instalacja na czysto lub innej dystrybucji. 

terminal :: sudo apt-get dist-upgrade

Robiłem tak ale nadal w terminalu pokazywało to co napisałem na początku wątku.

 

PS.Temat nieaktualny zainstalowałem opensuse 42.2

 

 

Witam, dołączam się do wątku poniewczasie, bo mam podobny problem tyle, że z Ubuntu. Mi również wyskakuje komunikat “N: Ignorowanie pliku “50unattended-upgrades.ucf-old” w katalogu “/etc/apt/apt.conf.d/”, ponieważ ma on nieprawidłowe rozszerzenie pliku”. Przy odinstalowywaniu, ale chyba przy instalacji różnych rzeczy również: . Tyle że w owym katalogu nie ma żadnych plików ze wspominanym przez Ciebie rozszerzeniem .list. Wszystkie pliki w katalogu /etc/apt/sources.list.d wyglądają następująco:

 

-rw-rw-r-- 1 root root   49 lis 11 15:50 00aptitude
-rw-rw-r-- 1 root root   40 lis 11 15:50 00trustcdrom
-rw-r–r-- 1 root root  769 lis  2 17:40 01autoremove
-r–r--r-- 1 root root 4727 sty 27 15:16 01autoremove-kernels
-rw-r–r-- 1 root root   42 lis  2 17:40 01-vendor-ubuntu
-rw-r–r-- 1 root root  129 sie 22  2011 10periodic
-rw-r–r-- 1 root root  108 sie 22  2011 15update-stamp
-rw-r–r-- 1 root root   85 sie 22  2011 20archive
-rw-r–r-- 1 root root  243 mar 11  2013 20dbus
-rw-r–r-- 1 root root 1432 kwi 18  2016 50appstream
-rw-r–r-- 1 root root 2367 lis 25 19:25 50unattended-upgrades
-rw-r–r-- 1 root root 2331 kwi  2  2014 50unattended-upgrades.ucf-old
-rw-r–r-- 1 root root  182 lut 23  2014 70debconf
-rw-r–r-- 1 root root   32 sty  4 18:02 99synaptic
-rw-r–r-- 1 root root  305 maj 24  2016 99update-notifier

 

Po sprawdzeniu właściwości to niektóre są zwykłymi plikami tekstowymi, a niektóre kodem źródłowym C. Jeśli któreś mam usunąć, to które?

sudo mv  /etc/apt/sources.list.d /50unattended-upgrades.ucf-old $HOME

sudo mv /etc/apt/apt.conf.d/50unattended-upgrades.ucf-old $HOME/50unattended-upgrades.ucf-old.2

Zobacz, czy nadal błąd będzie się pojawiać.

mv: nie można wykonać stat na ‘/etc/apt/sources.list.d’: Nie ma takiego pliku ani katalogu
mv: nie można wykonać stat na ‘/50unattended-upgrades.ucf-old’: Nie ma takiego pliku ani katalogu

 

No dobra, ale tak dla jasności. Chodzi o to żeby ten jeden plik 50unattended-upgrades.ucf-old przenieść sobie gdzie indziej?

Tak :slight_smile:

Pisałem to na smartfonie i mi spację wstawiło w ścieżce dlatego mv Ci nie zadziałało.