Aktualizacja LG GT540 Swift

Witam

Posiadam telefon w Plusie LG GT540 Swift z Androidem 1.6. Dzisiaj zainstalowałem LG PC Suite i wybrałem, żeby aplikacja poszukała aktualizacji i wyskoczyło okienko “Aktualizacja oprogramowania telefonu” i poniżej “Dostępne jest nowe oprogramowanie wewnętrzne dla telefonu GT540. Czy chcesz przeprowadzić aktualizację?”. I teraz mam kilka pytań:

  1. Czy jeśli kliknę “Aktualizuj” to zaktualizuje mi się Android 1.6 do nowszej wersji czy to będzie aktualizacja jakiegoś innego oprogramowania (aplikacji itd.)?

  2. Czy aktualizując telefon samemu stracę gwarancję?

  3. Czy gdyby coś się nie powiodło to czy jest opcja żeby odzyskać poprzednie oprogramowanie bez konieczności oddania telefonu do serwisu?

  1. Aktualizacja Androida do 2.1

  2. Nie

  3. Nie może coś pójść nie tak.

Zrób sobie bakcup danych (smsy,rejestr połączeń, zakladki) a kontakty zsynchronizuj z Gmailem. Na moim i5700 nie chciało się zaktualizować przez pc studio i wtedy aktualizowałem przez Odin’a. Także powodzenia, parę minut i android zaktualizowany :slight_smile:

A czy ten nowy soft będzie brandowany?

Co do punktów pierwszego i drugiego, to się zgadzam z michaelllo69 , natomiast punkt trzeci to nie do końca prawda. Może się zdarzyć, że program się zawiesi w trakcie aktualizacji, wówczas może być taki problem, że np. telefonu nie uda się uruchomić; podłączonego komputer nie wykryje itp. Oczywiście jest to czarny, aczkolwiek możliwy scenariusz, dlatego uprzedzam. Niemniej gwarancja bez problemu obejmuje takie przypadki, wtedy wystarczy zamówić kuriera, który na koszt LG odbierze telefon i przekaże do serwisu (LG Electronics w Mławie), i maksymalnie do dwóch tygodni telefon wróci z Androidem 2.1. Rzecz jasna, będzie to wersja brandowana dla Plusa, ale nie zawiera ona dużo więcej rzeczy, niż 1.6 (Facebook, Twitter, App Advisor - to raczej aplikacje bezpośrednio od LG).

UDAŁO SIĘ! Momentami aplikacja wydawało mi się, że aplikacja do aktualizacji się zacięła, lecz wszystko zaktualizowało się w niecałe 20 minut (czas razem z pobieraniem). Wszystko działa znacznie szybciej - nawet animacja “ANDROID” przy uruchamianiu telefonu płynniej chodzi.

WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA POMOC

_________________

Temat zamykam