Aktualizacja Linux Mint do wersji 18.2

Witam, zaktualizowałem Linux Mint do wersji 18.2. Jednak przy dodawaniu repozytoriów, jedno z nich nie przeszło
sudo sed -i ‘s/serena/sonya/’ /etc/apt/sources.list.d/official-source-repositories.list
sed: nie można odczytać /etc/apt/sources.list.d/official-source-repositories.list: Nie ma takiego pliku ani
katalogu

Mimo tego komunikatu zaktualizowałem system. Polecenie lsb pokazuje mi teraz to
lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: LinuxMint
Description: Linux Mint 18.2 Sonya
Release: 18.2
Codename: sonya
Nie zaktualizowało się jedynie jądro systemu, więc musiałem je samemu doinstalować przez Menadżer Aktualizacji. Wybrałem wersję Linux Kernel 4.8.0-53-generic według strony packages.linuxmit, potem mi go zaktualizowało do wersji Linux Kernel 4.8.0-58-generic. Zastanawia mnie teraz jedno, ponieważ bardzo mało pakietów zostało zaktualizowane po tym upgrade systemu. Czy mogę spokojnie tak dotrwać do stabilnej wersji Linux Mint 18.2 Sonya?
https://mintguide.org/system/789-unofficial-update-18-1-cinnamon-to-18-2-cinnamon.html

Wczoraj wieczorem wersja testowa zmieniła się w stabilną :wink: Ogłosili to na swojej stronie i oficjalnym forum Minta

https://forums.linuxmint.com/viewforum.php?f=143&sid=62212df885714533b2eef2e8c7629ef5

Hmm, testowalem ten twój link, ale ten nieoficjalny update był trochę wykastrowany, nie dawał pełnej wersji 18.2 Beta. Dopiero po zainstalowaniu czystego obrazu testowego zobaczyłem pełne dobrodziejstwo tej wersji.

Masz w ogóle ekran logowania LightDM, czy stary mintowy ???

Jak sprawdzić ten ekran logowania, logo jest te same. Czy muszę od nowa instalować system czy da się aktualizacjami doprowadzić do pełnej wersji 18.2?

Mnie się nie udało doprowadzić tej wersji testowej nieoficjalnej do poziomu oficjalnej bety/stabilnej. W sumie to brakowało mi tylko tego zapowiadanego LigtDM, no ale może czegoś nie zauważyłem.

Tu masz screena w artykule jak wygląda nowy ekran logowania.

https://404.g-net.pl/2017/05/linux-mint-18-2-powroci-lightdm/

Postaw od nowa minta, będziesz miał święty spokój na pół roku :wink: aż znów cię pokusi aby zainstalować z ciekawości jakąś nieoficjalną betę.

A najgorsze jest to że zainstalowałem ją kilka godzin przed wydaniem stabilnym, ech po prostu nie wiedziałem kiedy wyjdzie.

Możesz spokojnie uzywac nie zaznaczyłeś przed aktualizacja x włącz respozytoria kodu źródłowego po kolejnej aktualizacji będzie ok .Robiłem tak cinnamona jest spoko.

Nie bardzo rozumiem co mam włączyć, czy chodzi o te Włącz repozytoria kodu źródłowego? Tylko że ja wcześniej też nie miałem ich włączonych.
http://wstaw.org/w/4yWm/

Dopóki nie będziesz przebudowywał jakiegoś pakietu *.deb repozytoria kodu źródłowego nie są ci potrzebne … Nie włączaj przypadkiem sekcji “romeo”.

Jak Ci bardzo zalezy na LightDM to go zainstaluj a mdm wywal.
apt install slick-greeter lightdm lightdm-settings apparmor
apt remove mdm
sudo reboot
Podczas restartu pluje błędami nt. starego mdm ale tym się nie stresuj.Różnica jest w użytkowaniu widoczna bo tak prosto nie widać autologowania w LightDM.Jak zajdzie potrzeba autologowania trzeba zmienic na piechotę linię w configu LightDM w etc.