Aktualizacja Mint


(Maahir) #1

Witam wszystkich specjalistów od Linuxa!

 

Od niedawna zaczynam się bawić z tym systemem i wybaczcie prostotę zadanych pytań. Czytałem coś tam na forach, ale konkretnej odpowiedzi nie dostałem. Chciałbym zapytać odnośnie aktualizacji Linux Mint z wersji 17.3 KDE, którą obecnie używam na jednym z laptopów do 18. Tak wiem, że to wydanie będzie zapewne za grubo ponad miesiąc, ale dla pewności wolę wcześniej zapytać. Jak to jest z przebiegiem i sposobem takiej aktualizacji? Ważne dla mnie jest aby zachować istniejące pliki, ustawienia i programy w systemie. Podejrzewam, że bez bólu się nie obejdzie, ale liczę na sprawdzone porady :wink: Obecnie domyślnie mam zainstalowane KDE Plasma 4.14, wiecie może jak ją uaktualnić do najnowszej wersji która dzisiaj wyszła(nie zależy mi bardzo na tym ale z ciekawości zapytałem)?

 

Z góry dzięki za zainteresowanie


(adamserce) #2

Jeżeli masz osobne partycje / i /home, to możesz przeprowadzić nową instalację Minta 18 z zachowaniem partycji /home, wtedy nie stracisz swoich danych i ustawień systemu.

Jeżeli jednak nie masz osobnych partycji na / i /home (wszystko na jednej partycji), to musisz jeszcze trochę poczekać aż zostanie wydana aktualizacja 17.3 do 18 - chyba do końca lipca.


(Maahir) #3

Mam tylko jedną partycję, więc poczekam. Ta aktualizacja będzie dostępna z poziomu Menedżera aktualizacji Mint ?


(christ0) #4

Powinno być tak jak w przypadku aktualizacji 17 do 17.3 pojawi się Ci pipsztyczek w aktualizacjach i zaktualizujesz bez żadnych ( zakładam ) problemów.Co do KDE to może dłużej potrwać nawet do końca sierpnia , nie spodziewaj się wodotrysków dla normalnego usera 18-tka dużo nie wnosi no może kontroler audio i lepsza współpraca z bloutohem.Narazie wyszły 18-tki z mate i cinnamonem XFCE i KDE robi Clem także troszkę potrwa.

Pozdrawiam

ps.zaglądaj tutaj

http://segfault.linuxmint.com/

https://mintguide.org/

http://blog.linuxmint.com/

ps.tu masz przykładowy opis aktualizacji do 17.3


(Maahir) #5

Dzięki za wytłumaczenie tematu.