Aktualizacja nie może się poprawnie zainstalować

(Krotor) #1

Witam.
Nie wiem z jakiej przyczyny, ale aktualizacja od MS o nazwie:

“Aktualizacja zbiorcza dla systemów Windows 10 Version 1607 opartych na procesorach x64 (KB4015217)”

nie zainstalowała się poprawnie i po uruchomieniu wyskoczył komunikat, że nie mogliśmy poprawnie zainstalować aktualizacji. Od tamtego czasu ciągle się pobiera i ciągle nie może się zainstalować. Da się to jakoś ręcznie zrobić lub całkiem ją wyłączyć ?

(Zero Ghost) #2

Na dobry początek spróbuj wyłączyć program Antywirusowy jeśli takowy posiadasz .
Kilka z aktualizacji Windows 10 sprawiało mi problemy ale zawsze przechodziły po wyłączeniu ochrony systemu.
Jeśli to nie zadziała ,skopiuj kod błędu i wklej w Google ,możliwe że ktoś miał podobny problem i rozwiązanie samo się znajdzie :smile:

(Krotor) #3

Zrobiłem jak radziłeś tj. wyłączyłem ESET-a restart, aktualizacja, restart i dalej to samo ;/
Teraz wyszła kolejna nowsza aktualizacja z tej serii i dalej to samo.
“Nie mogliśmy dokończyć instalacji aktualizacji”

A co do kodu to gdzie go znajdę? Wchodząc w komunikat nie mam żadnego kodu.

(Zero Ghost) #4

Kod błędu zazwyczaj jest widoczny obok komunikatu o niepowodzeniu aktualizacji.
Możesz też wejść w Panel sterowania/System i zabezpieczenia/Zabezpieczenia i konserwacja/Konserwacja/Wyświetl historie niezawodności.
Kliknij na zdarzenie o niepowodzeniu ,dalej na wyświetl szczegóły i tam będzie widoczny kod błędu.

(Kurp55) #5
  1. Upewnij się, że w systemie poprawnie ustawiono datę, godzinę i strefę czasową.
  2. Uruchom program services.msc i znajdź usługę o nazwie Windows Update. Kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zatrzymaj.
  3. Dysk systemowy -> Windows -> SoftwareDistribution -> DataStore i wyczyść jego zawartość. Powtórz operację w przypadku folderu Download (również znajduje się w SoftwareDistribution). Uwaga zamiast usuwania można zmienić nazwę folderu SoftwareDistribution dodając np.old, który później można usunąć.
  4. Ponownie uruchom usługę Windows Update. Restart komputera.

Uruchomienie services.msc: znaczek windows na klawiaturze + R. Wpisz w pole services.msc i enter.