Aktualizacja oprogramowania telefonu LG

Mam zamiar zaktulizować androida do wersji 2.3 w swoim telefonie LG przeczytałem instrukcję aktulizowania androida na tej stronie LG i tam pisze Zapisz wszystkie swoje dane na PC (poprzez PC Sync) zanim rozpoczniesz procedurę aktualizacji. skąd mam pobrać to ? Mam telefonie mam dużo gier filmów i zdjęć i nie chce ich usuwać !?

PC Sync powinno być na płycie w opakowaniu po telefonie.

Filmy i zdjęcia trzymasz w telefonie czy na karcie pamięci? Bo jak na tym drugim to tylko ja wypinasz z telefonu i go aktualizujesz. Co do gier dobrze by było jakbyś miał instalki wtedy je kopiujesz na kartę pamięci i resztę wiesz. Jak nie masz instalek to możesz sobie spisać ich tytuły następnie ściągnąć je i zainstalować, bo wszystko to co pozostanie w telefonie stracisz po aktualizacji. Jeśli nie masz karty pamięci to podepnij telefon do komputera jako menadżer plików (jeśli jest taka możliwość) i kopiujesz wszystkie ważne dla ciebie rzeczy do komputera.

Co do kopii zapasowej aplikacji, może się przydać program Titanium Backup.

czyli jak mam wszystkie pliki na karcie SD to nie ma potrzeby instalowania PC Sync na komputer ?

Jeśli gry masz w plikach wykonywalnych (jeszcze nie zainstalowane), to pewnie masz je gdzieś na karcie SD, więc możesz je później raz jeszcze zainstalować. Ale w innym wypadku - kombinuj, PC Sync aż tak chyba nie wchodzi :slight_smile:

PC Sync pobierz z neta, zawsze najnowsza wersja oprogramowania, będzie pewniej :slight_smile:

Co do backupów-Kopiujesz wszystkie programy wraz z danymi bezpłatnym Titanium Backup z marketu. Wymaga roota (by zrobic backup musisz posiadać roota, jeśli go nie masz musisz go zrobić- to utrata gwarancji niestety, lecz chyba nie masz wyjsicia na kopie softu z danymi) Jesli Ci nie zależy na danych aplikacji zrób liste apek i zainstaluj je po wgraniu nowego softu, ew. jakimś programem je skopiuj, chyba Astro ma taką możliwość. Kontakty skopiuj na karte sim :slight_smile:

PC Suite (Sync) pobierasz z http://lgservice.pl/downloads.php?cat_id=2 odpowiednią wersję dla Twojego modelu.