Aktualizacja oprogramowania w N95 i utrata danych

Witam wszystkich!

Wczoraj zdecydowałem się uaktualnić oprogramowanie w mojej nokii, jako że ostatnią taką aktualizację robiłem ok. rok temu i trochę zmian zaszło.

Wyjąłem kartę pamięci (zgodnie z ostrzeżeniem NSU), nie zrobiłem jednak kopii kontaktów. Utraciłem je, szkoda ich, trudno, stało się. Zapomniałem przekopiować na kartę SIM. Po przeprowadzonej aktualizacji softu włożyłem kartę pamięci do telefonu i wszystko było w miarę OK. Miałem zdjęcia, filmy, muzykę, podcasty itd. Dzisiaj wchodzę w galerię - 0 utworów, 0 zdjęć itd. Próbuję więc odświeżyć dane, zero efektu. Wkładam kartę przez czytnik do komputera i … pusto. Dlaczego? Wie ktoś co z tym można zrobić? 4 GB danych poszło w kosmos. Część miałem na komputerze, więc jakiejś wielkiej straty nie ma, no ale chciałbym wiedzieć na przyszłość, co by nie stracić czegoś naprawdę ważnego…

Być może po aktualizacji oprogramowania, doszło do wyczyszczenia jakiejś tam pamięci, która widzi karty które wcześniej mogły zostać włożone.

Ja mam tak w swoim telefonie, że jak aktualizuję oprogramowanie, czy też wgrywam inną wersję, telefon nie rozpoznaje karty i ją formatuje.

Może u Ciebie było też tak samo.

Tzn po dokonaniu aktualizacji włożyłem kartę pamięci i telefon normalnie ją wykrył. Słuchałem później muzyki, wyłączyłem odtwarzacz i dziś tak jak napisałem - 0 danych.

mi się wydaję, ale pewny nie jestem, ale aktualizacja oprogramowania w telefonie ja posiadam n95-2 jest równoznaczna z przywróceniem ustawień fabrycznym + aktualizacja oprogramowania. ja z 2-3 razy aktualizowałem swoją nokie i za każdym razem miałem czysty telefon. kopiowałem tylko na wszelki wypadek wszystkie kontakty na kartę sim i automatycznie po odpaleniu komórki po aktualizacji kontakty się zgrywały na telefon i osiągałem zamierzony efekt, nie było żadnej muzyki, zdjęć, niczego. także nie jestem pewien, ale po prostu padłeś ofiarą swojego błędu, pamiętaj zawsze o backup, danych które potrzebujesz. :slight_smile:

Fajnie że odpisałeś, ale nadal nie doczytaliście tego co wcześniej napisałem :wink:

Wiem dlaczego utraciłem kontakty. Napiszę jeszcze raz -> na czas aktualizacji WYJĄŁEM kartę pamięci z MUZYKĄ itd.

Po zakończeniu aktualizacji i jak telefon był już gotowy do używania WŁOŻYŁEM kartę pamięci do telefonu i słuchałem utworów, oglądałem zdjęcia itd.

Przestałem słuchać muzyki, wyłączyłem odtwarzacz muzyczny i nazajutrz wchodzę w galerię, a tam zero plików. Ot co, dopiero wtedy była skasowana karta pamięci.

Rozumiem, dziwne nie powinno się tak stać, po włożeniu karty muzyka powinna dalej być. Chyba że aktualizacja softu wiązała się że zmiana plików, na karcie pamięci, itd… I dlatego karta przy najbliższej okazji się sformatowała? Nie wiem nie umiem Ci chyba w miarę precyzyjnej odpowiedzi udzielić. Proponuje dowiedzieć się, jakie konsekwencje dla twojego telefonu niesie aktualizacja oprogramowania. Może wtedy odnajdziesz odpowiedź jaka cie usatysfakcjonuje.

Jeśli nie zapisałeś do tej pory niczego dużego na karcie to spróbuj programami do odzyskiwania danych. Często pomagają :slight_smile:

a te programy niekomercyjne to słabe są, większą skutecznością wykazują się te komercyjne, większa gwarancja odzyskiwania danych, a specjalnie nie będziesz kupował programu za kilkaset złotych. na odzyskanie danych które są mało warte, raczej nie masz co liczyć. :slight_smile:

Co do odzyskania kontaktów.Można spróbować w serwisie sczytać plik PM za pomocą box-u serwisowego.I za pomocą Nokia_dump_contacs z tego pliku odzyskac numery telefonów które były zapisane w telefonie.