Aktualizacja oprogramowania w Nokia n70?

Mam do was pytanie dotyczace aktualizacji oprogramowania w noki czy jak z aktualizuje oprogramowanie to czy bede miał polska wersje jezykową jeśli nie to jak ja bede mógł wgrać ?? A może ktoś z was wie jak zrobić kopie polskiego jezyka oprogramowania ??

http://www.dotsis.com/mobile_phone/ na tej stronce może poszukaj… nawet jak nie będziesz miał językam polskiego to wydaje mi się że na tej stronce można go pobrać wystarczy się zalogować…

a co chcesz zrobić??

tylko zaaktualizować softa w telefonie?? to na stronie nokii masz software updater, NIE zmieni on języka w telefonie.

Czy chcesz dograć do fona polski język? bo to trzeba trochę inaczej zrobić.

Jeżeli telefon posiada product code(pod baterią orginał product code) na europe wschodnią to przy aktualizacji zostanie zaaktualizowane firmware z polskim językiem , jeżeli innym niż na “polske” to zostanie zaaktualizowanie z takim językiem jakiemu odpowiada product code.

A czy czasem polska wersja nie znajduje sie w katalogu Z:\System\Data\Multitap PtiPolish.rsc czy to nie polska wersja oprogramowania ??Wie ktoś z was ??

mnie się wydaje że oprogramownie musi być całe w danej wersji językowej (na dane regiony po product code’ach) i nie zmieni tego jeden pliczek, który chyba ma jakiś związek z jezykiem tekstów wpisywanych więc pewnie o t9 chodzi.

http://www.google.com/search?hl=pl&clie … sc&spell=1

ale co chcesz osiągnąc to może będzie łatwiej pomóc, jesli będziemy w stanie.

Nie! Czy szukanie boli? Jeśli w telefonie nie masz w tej chwili języka polskiego, to musisz zacząć od zmiany product code, a następnie za pomocą programu Nokia Software Updater, uaktualnić oprogramowanie.

Tu masz wszystko opisane http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480

Trochę chęci i można wszystko znaleźć .

Dobra dobra mam juz po polsku i moje pytanie które napisałem wczesniej to w którym folderze znajduje sie polska wersjia oprogramowania czy w tym który podałem wyżej czy innym ??

Możliwe że i tam są zawarte jakieś informacje dotyczące języków ale napewno nie jest to plik stanowiący tłumaczenie całego systemu na polski dlatego że jest to bardzo małe , pozatym pamięć “Z” jest pamięcią nienaruszalną przez zwykłego “śmiertelnika” i zabawy z nią przeważnie kończą się “białym ekranem” co jest to odpowiednikiem niebieskiego ekranu windowsa czyli “ekran śmierci” pojawienie się białego ekranu w symbiania równe jest z agonią telefonu i prawie w 98% kończy sie serwisem , 1% to uzdrowienie sposobem domowym i 1% telefon ląduje w śmieciach. I tak jeszcze dla zrozumienia , przywrócenie telefonu z agoni do życia w serwisie to w przypadku N70 wydatek około 300-350zł więc jest to nieopłacalne i lepiej nabyć inną sprawną sztuke.

Nie ma czegoś takiego! Żeby zmienić język należy zmienić cały soft, a nie podmienić jakiś konkretny plik. Lepiej nic nie kombinuj z plikami systemowymi, bo może to się źle skończyć dla Twojego telefonu.

Ja wiem tak tylko sie pytałem dobra temat uważam za zamkniety niech moderator wrzuci do kosza bo i tak nikomu sie nie przyda z góry dzieki.