Aktualizacja oprogramowania w Nokia n70?

(system) #1

Mam do was pytanie dotyczace aktualizacji oprogramowania w noki czy jak z aktualizuje oprogramowanie to czy bede miał polska wersje jezykową jeśli nie to jak ja bede mógł wgrać ?? A może ktoś z was wie jak zrobić kopie polskiego jezyka oprogramowania ??

(Koszał) #2

http://www.dotsis.com/mobile_phone/ na tej stronce może poszukaj… nawet jak nie będziesz miał językam polskiego to wydaje mi się że na tej stronce można go pobrać wystarczy się zalogować…

(skrzek) #3

a co chcesz zrobić??

tylko zaaktualizować softa w telefonie?? to na stronie nokii masz software updater, NIE zmieni on języka w telefonie.

Czy chcesz dograć do fona polski język? bo to trzeba trochę inaczej zrobić.

(Zbych ) #4

Jeżeli telefon posiada product code(pod baterią orginał product code) na europe wschodnią to przy aktualizacji zostanie zaaktualizowane firmware z polskim językiem , jeżeli innym niż na “polske” to zostanie zaaktualizowanie z takim językiem jakiemu odpowiada product code.

(system) #5

A czy czasem polska wersja nie znajduje sie w katalogu Z:\System\Data\Multitap PtiPolish.rsc czy to nie polska wersja oprogramowania ??Wie ktoś z was ??

(skrzek) #6

mnie się wydaje że oprogramownie musi być całe w danej wersji językowej (na dane regiony po product code’ach) i nie zmieni tego jeden pliczek, który chyba ma jakiś związek z jezykiem tekstów wpisywanych więc pewnie o t9 chodzi.

http://www.google.com/search?hl=pl&clie … sc&spell=1

ale co chcesz osiągnąc to może będzie łatwiej pomóc, jesli będziemy w stanie.

(towerone) #7

Nie! Czy szukanie boli? Jeśli w telefonie nie masz w tej chwili języka polskiego, to musisz zacząć od zmiany product code, a następnie za pomocą programu Nokia Software Updater, uaktualnić oprogramowanie.

Tu masz wszystko opisane http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480

Trochę chęci i można wszystko znaleźć .

(system) #8

Dobra dobra mam juz po polsku i moje pytanie które napisałem wczesniej to w którym folderze znajduje sie polska wersjia oprogramowania czy w tym który podałem wyżej czy innym ??

(Zbych ) #9

Możliwe że i tam są zawarte jakieś informacje dotyczące języków ale napewno nie jest to plik stanowiący tłumaczenie całego systemu na polski dlatego że jest to bardzo małe , pozatym pamięć “Z” jest pamięcią nienaruszalną przez zwykłego “śmiertelnika” i zabawy z nią przeważnie kończą się “białym ekranem” co jest to odpowiednikiem niebieskiego ekranu windowsa czyli “ekran śmierci” pojawienie się białego ekranu w symbiania równe jest z agonią telefonu i prawie w 98% kończy sie serwisem , 1% to uzdrowienie sposobem domowym i 1% telefon ląduje w śmieciach. I tak jeszcze dla zrozumienia , przywrócenie telefonu z agoni do życia w serwisie to w przypadku N70 wydatek około 300-350zł więc jest to nieopłacalne i lepiej nabyć inną sprawną sztuke.

(towerone) #10

Nie ma czegoś takiego! Żeby zmienić język należy zmienić cały soft, a nie podmienić jakiś konkretny plik. Lepiej nic nie kombinuj z plikami systemowymi, bo może to się źle skończyć dla Twojego telefonu.

(system) #11

Ja wiem tak tylko sie pytałem dobra temat uważam za zamkniety niech moderator wrzuci do kosza bo i tak nikomu sie nie przyda z góry dzieki.