Aktualizacja oprogramowania

(Porchekarera) #1

Witam.

Od dzisiejszego dnia jestem posiadaszem Nokia e51. Na wstępie chciałbym zaktualizować oprogramowanie do najnowszego, ale:

-co ta aktualizacja może mi dać?

-ile trwa mniej więcej taka aktualizacja?

-czy istnieje spore ryzyko z uwaleniem softu

-czy aktualizacja ma ma trwać przy włączonym telefonie?

-jeśli mam zciągniętego simlocka to czy zpowrotem on się założy?

Ps. sory, za lamerskie pytania, ale to moja pierwsza nokia w rzyciu :wink:

(Agatonster) #2

Porchekarera ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Na forum obowiązuje dbałość o język polski - Regulamin II.2.15 - popraw rażące błędy.

(Ogryz21) #3

Aktualizacja jest wskazana. Symbian się rozwija i warto zaktualizować soft choćby dlatego, żeby smartfon chodził nieco szybciej.

Aktualizacja jest bezpieczna. Inaczej nie dawali by do tego narzędzia dla mniej doświadczonych użytkowników. Trwa ona z reguły około 10-15 min maksymalnie. Zależnie od modelu. Twój nie jest demonem prędkości. Nie uwalisz softu (pod warunkiem, że będziesz robił wszystko wg instrukcji, czyli nie odłączał tel. od kabla). Sim też się sam nie założy. Nie jest to związane w żaden sposób z softem. Tel musisz mieć włączony.

(Gorgoroth) #4

aktualizacja softu może poprawić stabilność działania telefonu, może go przyspieszyć oraz poprawić inne błędy. Myślę, że warto lecz trzeba mieć o tym choć minimum pojęcia.

(klopas) #5

no ja nie wiem czy do końca warto :wink: czasem aktualizacja zawiera tylko blokadę na złamanie systemu i lekko podnosi szybkość (tak jak w N81 zrobili :wink: )

minimum pojęcia? odpalasz NSU i klikasz dalej i robisz co ci powie :stuck_out_tongue: do tego akurat pojęcia nie trzeba mieć :smiley:

(Ogryz21) #6

Potwierdzam. Nie trzeba mieć pojęcia. A co do zabezpieczeń dotyczących łamania softu to na pewno kolega, który ma z tym problem nie ma go złamanego. U mnie np. w E65 po mimo aktualizacji udało się złamać soft. Wiem, że w nowszych już się nie da (N95).

(Gorgoroth) #7

Skoro tak to czy wymagana jest chociaż umiejętność czytania? :stuck_out_tongue: Do SE mamy program SEUS, który też jest dość prosty jednak nie daje tyle możliwości co nieautoryzowane programy, których obsługa nie jest już taka prosta i można poważnie schrzanić sprawę. Widzę, że myślicie właśnie o takim prostym programiku. Być może stąd moje nietrafione stwierdzenie :wink: