Aktualizacja podzespołów

Cześć,

Mam zestaw skonfigurowany parę lat temu i chciałbym go odświeżyć żeby podnieść wydajność w gierkach. Co, i na co, byście zmienili?

  • Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33),
  • Procesor Intel Core i5 4460, 3.2GHz, 6 MB, BOX (BX80646I54460),
  • Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 GAMING 2GB GDDR5 (128 bit) HDMI, DVI-I, 3x DP (GTX 960 GAMING 2G),
  • Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU),
  • Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W (SPC117),
  • SSD.

Jakim kosztwm lub jaki efekt chcesz uzyskać?

2/2,5 tys.

To sprzedaj obecne: CPU, płytę główną, RAM i GPU za 600-700 zł. Mając 3 tysiące na te 4 rzeczy kupisz:


Świetna płyta główna polecana przez testujących (nie przegrzewa się w stosunku do innych).

Procesor z dobrej półki, żeby za 4 lata prawdopodobnie nadal wystarczał (wtedy zmienisz samą grafikę :wink: )

Fajne RAMy 16GB 3200MHz z dożywotnią gwarancją.

Polecany model karty graficznej wystarczy do dobrych ustawień FullHD w każdej grze.

Pytanie na koniec, cxy masz jakiś przyzwoity monitor, który pokaże co ten komputer będzie potrafił?

Mam aktualnie

  • Monitor BenQ XL2411Z

A co jeśli chciałbym zmienić procesor, grafikę i dołożyć kostkę ramu bez wymiany płyty? Nie pójdzie to na 100% swojej wydajności?

za stara platforma/podstawka procesora by tu wymieniać procesor po drugie pamięci są na DDR3.
Lepiej wszystko wymienić a stare części sprzedać

Ok, rozumiem. Myślicie, że opchnę to bez problemu na alle, czy jest jakieś inne miejsce?
Jeszcze jedno, nie będzie problemu z montażem w obudowie Zalman Z3 PLUS?

Raczej bez problemu sprzedasz. Jak będzie problem to odezwij się do mnie to za rozsądną cenę pomyślimy :wink:
Obudowa bardzo fajna i wszystko bez problemu wejdzie.

Super, dzięki. Jak dojdzie sprzęcik, to postaram się pochwalić :+1:

Ja zmieniłbym procka, grafikę, dołożył ram i ssd.

Ale… po co? Zmiana na i7 to jak przesiadka na ryzen 1300 wydajnościowo, a od 1300 do 3600 jest przepaść. Po co dawać coś co na dzień dzisiejszy nie jest w stanie dać sobie z każdą grą w 100% radę.

1 polubienie

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-4790K/GeForce_GTX_1660/0AH13wlu/16/

Ja nie neguję, że Ryzen jest lepszy. Tyle, że w stosunku do mojego rozwiązania to jakieś 1000-1500 zł taniej :wink: