Aktualizacja rocznicowa zatrzymuje się na 99%


(Qrzysio) #1

Mam problem z zainstalowaniem aktualizacji rocznicowej na komputerze PC. Otóż używam managera aktualizacji dostarczonego przez Microsoft. Instalacja przebiega prawidłowo, Windows ściąga się, instaluje itp. Na samym końcu przy 99% zatrzymuje się. Pierwszy raz czekałem dobę - nic. Po restarcie zmian w systemie nie było, musiałem instalować od nowa.

Spróbowałem więc drugi raz - dokładnie to samo. Czekałem 3 doby (!). Nic. Proszę o radę jak zmusić Windowsa do dokończenia instalacji. Z góry dzięki.

 

Zrzut ekranu momentu, w którym instalacja się zatrzymuje.

aktualizacja.jpg


(Kurp55) #2

Może zainstaluj nie przez update, a poprzez pobranie obrazu systemu.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Tu masz poradnik jak to poprawnie wykonać.

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/15422,Pobierz-Windows-10-PL-za-darmo-w-formacie-ISO.aspx


(Qrzysio) #3

Kilka tygodni temu po udostępnieniu rocznej aktualizacji ściągałem obraz Windows 10 na pendrive celem instalacji. Okazało się jednak, że nie była to najnowsza wersja systemu, a ta sprzed wydania rocznej aktualizacji. Czy teraz na pewno ściągnie się najnowsza kompilacja? 

 

Poza tym nie chcę tracić plików i instalować oprogramowania od nowa. Czy przy tej formie instalacji istnieje możliwość aktualizacji czy oznacza to kompletny format?


(Kurp55) #4

Będziesz miał wybór - instalacja czysta, instalacja z zachowaniem plików i aplikacji. W tym ostatnim przypadku zostaną usunięte aplikacje niekompatybilne z Windows 10.


(czecho) #5

Mój laptop ściągnął aktualizację 1607,ale jakoś nie może przebrnąć do końca.Całą noc się kółeczko kręciło na czarnym ekranie i nic.Próbuję już trzeci raz.
Co dalej?