Aktualizacja routera

Witam. Proszę o poradę. Mam internet ( światłowód ) z UPC i ich router. Znajduje się on na dole w salonie. Jednakże komputer mam na piętrze z routerem ASUS AC 1200G+ . Oba routery połączone są kablem. Czyli ten u góry pracuje chyba w trybie repetera czy jakiegoś punktu dostępowego. Problem jest taki że na Asusie przestało działać wifi. Chciałbym go zaktualizować bo już dawno nic nie było robione a w systemie go nigdzie nie widzę… Jak to ogarnąć?

Sprawdź czy to wykrywa router w sieci (jak masz opcje łączenia się z routerem UPC):

https://www.advanced-ip-scanner.com/pl/ (szukaj nadawania dla np. HTTP/HTTPS)

Lub czy pamiętasz jakie może masz dla niego IP do panelu Webowego (opcjonalnie SSH).

Co do aktualizacji oprogramowania to niby lepiej go podpiąć pod laptopa lub PC jakby router UPC robił strajki z aktualizacją w dziwny sposób z urządzeniem pośredniczącym - dużego przycisku do papieru raczej nie potrzebujesz lub próby naprawy gwarancyjnej po źle wgranym oprogramowaniu.


Jak aktualizacja sama się nie zrobiła to jest oprogramowanie z czerwca 2020:

Dzięki. Znalazłem po IP i zaktualizowałem. Niby wszystko ok sieci 2,4 i 5 na telefonie działają tylko na routerze nie sa one podświetlone… Może dlatego ze tylko jako AP działa ?