Aktualizacja Samsung M31 przez VPN

Witam :slight_smile: Jestem posiadaczem samsunga M31 Model SM-315F/DSN i chciałbym zaktualizować go do androida 12 i nie bardzo wiem jaki region wybrać i jaką aplikację VPN najlepiej. Ogólnie telefon kupiłem w lombardzie z wgranym już androidem 11 tel nie pochodzi z rynku Polskiego. Dodaje zrzut obecnego oprogramowania może ktoś podpowie jaki to może być region? Odin odpada nie zabardzo się na tym znam a nie chce uceglić telefonu.

Dodaje zrzut z obecnym oprogramowaniem.

Pozdrawiam.

O ile masz informację, że już jest na serwerach, m31s miała planowaną aktualizację od czerwca a nie na/od 29 maja (a przypasowanie M31 przez randoma do modelu ze stycznia-kwietnia to loteria).

Na samsunga M31 już jest Android 12 nie wiem tylko z jakiego regionu jest moje oprogramowanie, żeby wybrać przez VPN taki sam region.

Masz telefon z rynku NIEMIECKIEGO.

https://samfw.com/firmware/SM-M315F/DBT

Wgrane masz dokładnie oprogramowanie zaznaczone zieloną strzałką.
Wgrać możesz oprogramowanie zaznaczone czerwoną strzałką.
Przez niemiecki VPN nie koniecznie po OTA może pójść, bo Samsung lubi „rzutami” dla danych grup wypuszczać softa w celach testowych niż od razu wypuścić dla wszystkich i mieć z tego powodu przekichane.

Odin nie jest taki straszny jeżeli chodzi o wgrywanie oficjalnego firmware - trudno coś spier*** :slight_smile:

Robisz kopię danych SmartSwitchem.
W zasadzie pobierasz odpowiedni firmware, rozpakowujesz, masz pliki z rozszerzeniem md5. Odpalasz smartfona w trybie download mode, zaznaczasz wszystkie rozpakowane pliki z tym, że odznaczasz CSC (jeżeli chcesz zachować dane) lub odznaczasz HOME_CSC (jeżeli chcesz usunąć dane) i przeciągasz je na okienko Odina. Resztę bez zmian zostawiasz i robisz flasha.

1 polubienie

Bardzo dziękuję za odp wstrzymam się jeszcze z aktualizacją, ale jak długo jej nie będzie spróbuję przez vpn.Co do odina wolę nie ryzykować.
Pozdrawiam.