Aktualizacje silnika forum, zmiany

Czemu mi nie działa funkcja zaznaczenia rozwiązania tematu? Nie mam jej po prostu.

Widocznie w końcu poprawiono błąd, w którym każdy mógł zaznaczyć dowolny post - poza otwierającym - jako rozwiązanie. Teraz rozwiązanie może określić tylko założyciel tematu i - pewnie - moderatorzy i admini. Ja w każdym razie w moich tematach zaznaczenie rozwiązania widzę.

2 polubienia

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

flagowanie zawsze było w 3 poziomych kropkach lub teraz ukryte przed natrętnymi klikaczami?

obraz

Własny post możesz najwyżej skasować klikając w hasiok “:wastebasket:”.

Znikło natomiast rozwiązanie problemu w poście dla bywalców. Sądzę, że teraz autor tematu i moderacja z guru może oznaczać jako rozwiązany.

Tak teraz może tylko mod/admin/autor wątku.

Ale dla przykładu jak pod Toba klikam na Flagę to mam tylko Wyś;ik wiadomośc do @krystian3w

Serio coś ci wycięło pozostałe 3 opcje lub za dużo do czytania?

Flagowanie w discourse to takie jakby prywatne wiadomości.

Skoro nie wierzysz, proszę:

Tyle mam do wyboru, pod kim na forum nie kliknę, od co najmniej tygodnia.

No to flagowałeś co popadnie lub pół Polski zna twój login i hasło?


Opcjonalnie spadła ci ranga na forum tak nisko, że aż flagowanie dla niej jest wyłączone (coś w stylu że stałeś się “świeżakiem”).

Albo dostał permanentnego świeżaka w nagrodę :wink:

BTW. Temat dotyczy komentarzy, a wy gadacie o postach na forum…

1 polubienie

Kiedyś dawno temu był mechanizm cofania ale chyba twórcy silnika Discourse go wycofali.

Ja pamiętam że wyskakiwał komunikat błędu - może za mało czasu na naprawy to kod wyłączyli.

1 polubienie

Czy oficjalnie znikła opcja rozwiązanie problemu dla bywalców, jak nie jesteśmy autorami wątku?

Tak.

nie znikło, dostępne jest od poziomu TL2

Nie tyle spadła, co taka jest, bo taka jest dla nowych kont. A konto GEZG ma na forum dopiero kilkanaście dni.


O to własnie chodzi, taką opcję tylko dla autora tematu wprowadziła jedna z wcześniejszych aktualizacji i dobrze, bo tak (naprawdę) bywało, że ktoś kliknął rozwiązanie, nie wiadomo kto, a autor tematu pisał dalej, bo jego problem nie został rozwiązany, itd.
To wprowadzało pewien chaos, bo takie uprawnienia dostali na forum nie tylko naprawdę dobrze tu znane osoby, ale też (czemu byłem przeciwny, no ale tak jest) przypadkowe osoby z portalu, które tylko tam się udzielają, często “głupio, ale dużo” i jak tu wpadły, choć nie wiedziały o co chodzi, to korzystały z takich opcji.
Zresztą to chyba ma sens, że tylko autor tematu (plus moderacja czy redakcja) może oznaczać rozwiązanie problemu.

3 polubienia

Widzę, że funkcja przetestowana przez autora tematu. :slight_smile:

2 polubienia

Nadal na moim koncie zablokowane raportowanie.

Akurat to nie powinno się marnować. Zwykle ludzie wpierw czytają o problemach i ich rozwiązaniu.

A jakże - zasadne rozwiązanie w tej dyskusji.

No pisałem już. Powodem jest nowe konto. Tak działa ten skrypt forum.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.