Nowy system wyświetlania komentarzy jest jednym wielkim błędem

Nowy system wyświetalnia komentarzy jest jednym wielkim bugiem
Dlaczego? Bo:

  • Chcesz wyszukać w komentarzach jakiś tekst?
    Zapomnij. Istnieje tylko ten ich fragment, który akurat widać na ekranie.

  • Chcesz zaznaczyć sobie jakieś miejsce, żeby móc później szybko je odnaleźć?
    Zapomnij. Zaznaczony tekst razem z zaznaczeniem zniknie, gdy tylko wyjedzie poza ekran.

  • Masz niestandardową czcionkę?
    No to Page Up/Down pokaże ci albo niepełny ekran komentarzy albo przycięty ekran komentarzy.

  • Chcesz przywrócić niechcący zamkniętą kartę?
    Na normalnej stronie treść przywróci ci się w miejscu, w którym ostatnio go czytałeś. Na DP - zapomnij.


Czemu ten cały wynalazek w ogóle służy? Zrozumiem jeszcze dynamiczne doczytywanie. Ale dynamiczne usuwanie? Co za absurd.

Dlaczego nie zaproponowano jakiejś alternatywy w postaci klasycznej paginacji i/lub wyświetlenia wszystkich komentarzy na jednej stronie, jeśli ktoś tak sobie życzy.

Dlaczego tego typu “unowocześnienia” upośledzają funkcjonalność i zamiast zwiększania wygody portalu czynią użytkowanie go mniej wygodnym?

Kto w ogóle wpada na takie pomysły?

Tak się korzysta z systemu komentarzy, na ile można. :wink:
Mnie brakuje po prawej na dole strzałki - góra/dół, bo są takie tasiemce jak byk.

Strzałki do czytania nowości można ręcznie włączać, jak czyścisz LocalStorage to musisz robić to po każdym czyszczeniu:

obraz

Spod ikony koła zębatego :gear:.

obraz

Inne to raczej jako modyfikacja paska przewijania, rolki myszy.


Wyszukiwarkę też niby dodali na starcie, by się nie męczyć z wbudowaną w przeglądarkę.

obraz

na resztę nie dano lekarstwa.

13 posts were merged into an existing topic: Aktualizacja silnika forum

Większą porażką jest dodawanie nowych komentarzy na bieżąco. Czytam sobie, a tu - cyk - 10 nowych. Przy okazji znika informacja (zielona kropka) o jeszcze nie przeczytanych komentarzach.

No i oczywiście, nieustająco: możliwość komentowania jako anonim.

Cieszy mnie ta opcja: “Ukryj komentarze anonimów. Włączenie tej opcji ukryje wszystkie komentarze dodane przez niezalogowanych użytkowników.” Szkoda, że na głównej w artykułach to nie działa.

Na portalu można zgłosić komentarze do moderacji, ale można się przepracować i uzyskać mierne wyniki.
Co do forum - a nie można by tak odflagować? A bywają aktem złośliwości osobistej…

Silnik nieadekwatny do obsługi przedszkola, podstawówki i średniej komputerowej. Luksusowe forum dla koneserów patrzących na szlachetne* linie ksztaltu i biznesu - to trzeba by osobno. Portal też taki siaki, tylko żeby nie było dostępu do przewijanej całości, czyli ani pdf całej strony, ani screen całej strony.

Tego nie mogę w firefoxie usunąć/zresetować:


Czemu to się pcha do mnie, skoro odstrzał WP jest całoroczny?
Co za klątwa?

Zgadzam się z tym, że system komentarzy na portalu jest zły. Poprzedni był dużo lepszy, coś pozmieniano (zapewne w celu poprawy), no ale nie wyszło. I znalezienie czegokolwiek tam to jakaś bzdura. Poprzez szukajkę u mnie nie działa tak jak powinno, bo wyniki pokazują się na kilka sekund i zaraz potem znów wskakują wszystkie komentarze. Ale nawet gdyby tak nie było, to i tak byłoby źle, bo ona nie wyszukuje spośród komentarzy, a wycina wszystkie inne, które nie spełniają kryteriów. A nie o to chodzi.
Zaznaczenie tekstu i przewinięcie automatycznie kasuje to zaznaczenie. Zgadzam się, że to kolejna bzdura.
Do tego kliknięcie na powiadomienie o komentarzu nie przenosi do tego komentarza, a do całego artykułu. Ech… I po co było zmieniać?


(dyskusje o forum przeniosłem do wątku o forum)

Wracając do systemu komentarzy - Pod komentarzem napisałem, że to chamski spam, jakoś tak be. No i komentarz mój poleciał w kosmos przed godziną. Spam został.
Czy teraz jest promowanie spamu niezalogowanych? Czytałem o windows 7 a tu:

3 polubienia

Nie lękaj się - puste miejsce dla anonima przy stole wigilijnym też będzie. :smiley:

1 polubienie