Aktualizacja software odinem w Samsung Galaxy Note 2

Witam!

Ok 2 miesiecy temu kupilem sobie Samsunga Galaxy Note 2 ,był brandowany z sieci Plus gsm, postanowiłem w serwisie gsm wprowadzić do niego nie brandowany "czysty "android 4.11,zrobilem to dlatego by nie miec syfu z plusa co z pewnoscia ma wplyw na wydajnosc ale i tez dlatego zebym mial odrazu dostep to swiezych aktualizacji systemu,bo niestety w brandowanych trzeba troche poczekac, w tym serwisie zapewnili mnie ze wgrali czysty oryginalny soft samsunga i ze od tej pory za pomocą programu Kies badz z poziomu telefonu w ustawieniach bede mogl aktualizowac,niestety pomimo ze soft nowy jest dostepny juz od jakiegos czasu to ani tym sposobem nie da rady ani drugim aktualizacji.Postanowilem zrobic to tak jak w serwisie na nowo programem Odin,wyczytalem taki artykuł który podam pod tekstem i teraz pytanie brzmi : czy jak zrobie to tym sposobem będe miał nowy czysty system nie skazony niczym co bylo wczesniej czy po prostu podziała to jak aktualizacja i wszystko co mialem wczesniej pozostanie? Postanowiłem ze chce wgrać “czysty” system ,więc jezeli ten sposob to tylko aktualizacja to prosze o porade jak wgrac kompletnie czysty.Chodz mam nadzieje ze robiac tak jak ponizej bede mial swiezy system :wink: Proszę o pomoc ! :wink:

Ustawienia ODINa i wgranie ROMu.

2.1. Włączamy wcześniej pobrany i wypakowany program Odin3 v1.85.

2.2. Zaznaczamy Auto Reboot i F. Reset Time, reszta odznaczona!

2.2. Naciskamy przycisk PDA i wybieramy nasz wcześniej pobrany i wypakowany ROM, czyli

S6500DXXLK2_S6500DXXLK2_S6500DLUXLK1_HOME.tar.md5

2.3. Wyłączamy nasz telefon. Po wyłączeniu uruchamiamy tryb Download Mode wciskając Volume down + Home + Power. Ukaże nam się informacja o ryzyku wgrywania ROMów. Potwierdzamy wciskając Volume Up.

2.4. Podłączamy nasz telefon do komputera. System może doinstalować jeszcze jakieś sterowniki, jeśli widzimy taką sytuację, to czekamy aż zakończy.

2.5. W Odinie powinna zaświecić się jedna komórka na żółto. To znak, że Odin poprawnie wykrył nasz telefon w porcie USB.

2.6. Jeżeli wszystko się zgadza z powyższymi podpunktami, wciskamy START i czekamy, aż wgra nam się nowy soft (może to potrwać minutę, pięć minut, a czasami piętnaście minut - w żadnym wypadku nie przerywamy operacji!). Po zakończeniu instalacji, telefon sam się zrestartuje, a w Odinie zaświeci się na zielono PASS. Można odłączyć telefon i wyłączyć Odina.

Wgrywanie softa odinem jest jak format C:\ i ponowna instalacja systemu. Będziesz miał wszystkie dodatki od samsunga (social hub, samsung apps, etc.), natomiast nie będziesz miał dodatków operatora.

Zaryzykowałem i to zrobilem,system mam pieknie zaktualizowany ale wszystko pozostalo to samo,wszystkie wczesniej aplikacje zainstalowane itp. ale nie nie byla to “czysta” instalacja,wiec nie do konca bylo to jak format C: ,a chcialbym zeby bylo tak jak po otwarciu pudelka i wlaczeniu urzadzenia ze wszystko jest tak jak by nietkniete :wink:

Gdzieś w ustawieniach jest opcja przywracania ustawien fabrycznych, użyj jej i będziesz miał sprzęt jak z wyjęty prosto z pudełka.

Tak tylko czy funkcja przywracania fabrycznych ustawien eliminuje wszystko co bylo wczesniej zapisane np potencjalne wirusy?Czyli ze to dziala jak ponowne zainstalowanie systemu z usunieciem syfu?

Dodane 30.01.2013 (Śr) 21:22

tak czy inaczej mnie chodzi o to jak postawic czysty system poprzez odin ze kompletnie wszystko jest nowe i nie pozostają zadne rzeczy i po wlaczeniu trzeba sobie na nowo konfigurowac system i takie tam pierdoly przy pierwszym uruchomieniu :stuck_out_tongue: