Aktualizacja sterów gf 9800 GT i problem z the sims 3

Witajcie wszyscy forumowicze! Mam problem odnośnie the sims 3. Gdy zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej (Gf 9800 GT) to po uruchomieniu aplikacji the sims 3 wyskoczył mi błąd: “Nie udało się uruchomić gry. Urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu. W Karcie grafiki musi być wybrane ustawienie antyaliasingu sterowanego przez aplikację. Sprawdź ustawienia karty grafiki.” Myślę, że to wina sterowników, bo przed ich instalacją simsy ładnie chodziły… Proszę o pomoc.

Spróbuj przeinstalować te stery, zainstaluj najnowszego DirectX. Jak nie pomoże, wróć do poprzednich sterowników.

Stery przeinstalowane, directx (10.09.2009) i… dalej ten sam błąd… a co do poprzednich sterów… to nie pamiętam jakie miałem wcześniej… :frowning:

Sprawdź jakie masz obecnie, i spróbuj znaleźć po prostu wcześniejsze wersje.

Po zainstalowaniu starszych sterów otwiera się okno the sims (to poczatkowe) daję graj, okno się zamyka, mam czarny ekran… i powrót do pulpitu… nie mam pojęcia o co chodzi… :?

Sprawdzałeś temperatury? Jaki masz zasilacz (moc, marka) ?

nie chciałbym nic sugerować, ale po zainstalowaniu sterowników (191.07 ? ) (te najnowsze) the sims 3 przestały działać… inne gry chodzą normalnie nawet te bardziej wymagające. Po zainstalowaniu starszych sterów (17?.?? ) the sims 3 się uruchamia, ale po chwili wraca do pulpitu… (inne gry działają)…

A w jaki sposób przeinstalowywałeś sterowniki?

Odinstaluj najpierw te co masz z Dodaj/usuń programy,

przeczyść komputer Ccleaner’em (pliki+rejestr),

ściągnij najnowsze sterowniki odpowiednie do swojego systemu i karty graficznej z oficjalnej strony (http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl) i zainstaluj je,

ściągnij i zainstaluj najnowszego DirectX (prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html),

wejdź do panelu sterowania nVidia i ustaw opcję antyaliasingu pod kontrolą aplikacji,

przeinstaluj Simsy.

gdzie ustawić opcje antylaisingu??

Panel sterowania NVIDIA > Ustawienia 3D > Zarządzanie ustawieniami 3D > i tu powinieneś znaleźć.

Nie zapomnij przeinstalować Simsów i w razie problemu jeszcze raz sprawdzić ustawienia karty graficznej dla tej konkretnej gry.

:frowning: kurczę nie działa dalej… nie wiem o co chodzi… antyaliasing to wygładzanie krawędzi, nie? ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?? :frowning:

Wykonałeś dokładnie wszystkie powyższe instrukcje?

Przeinstaluj simsy ale zostaw zapisane stany gry

hmmm znalazłem rozwiazanie… zainstalowałem sterowniki 186.18 i działa, no ale nie mam najnowszych sterów… ;/ chyba sie obejdzie… dzięki za odpowiedzi :wink:

temat uważam za zamknięty:)

Ciesze się, że miałem okazję pomóc.

Pozdrawiam.