Aktualizacja sterownika dźwięku

Mam problem gdyż po aktualizacji na win 10 nie działał mi dźwięk zainstalowałem sterowniki ze strony realtek ale nadal nie działał. Potem poszukałem i w menadżerze urządzeń znalazłem sterownik dźwięku kliknąłem “Przywróć sterownik” i wszystko było ok po restarcie komputera. Na drugi dzień włączyłem komputer i dźwięk znowu nie działał wszedłem znowu we właściwości sterownika i przywróciłem go jeszcze raz i działał dźwięk. I tu jest mój problem czy da rade jakoś zablokować automatyczne aktualizowanie sterownika? A może są jakieś działające sterowniki pod win 10. Proszę o pomoc.

Ta wersja sterowników jest działająca. Miałem problem z dźwiękiem od ponad tygodnia do momentu aż rollbackowałem do tego momentu. Nie wiem czemu aktualizuje ci to samo ale ja też przywróciłem sterownik a system sam go nie zaktualizował. 

post-281769-0-14721400-1438554420_thumb.

Ja mam tak samo jak KarolH, u mnie też się nie aktualizuje już sam (chociaż wcześniej miałem podobną sytuację). Instalacja czysta czy update?

Jeśli ktoś też ma taki problem to dostałem odpowiedź ze strony microsoftu

"Jeżeli sterownik aktualizuje się automatycznie przez Windows Update, możesz ukryć daną aktualizację za pomocą narzędzia:

http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab "

U mnie na razie działa.