Aktualizacja sterownika Nvidii powoduje zniknięcie opcji z menu kontekstowego

Witam,

Borykam się z tym problemem zwykle po aktualizacji sterownika, nie po każdej, aczkolwiek zdarza się. Po prostu po instalacji sterownika Nvidii (dla karty GTX 1060) z menu kontekstowego znika opcja ‘‘Uruchom z procesorem graficznym…’’. I nie mogę wybrać na której karcie ma się uruchamiać określona aplikacja, a nie zawsze jestem zadowolony z wyboru jaki sam dokonuje PC.

Oczywiście mogę wejść w panel Nvidii i ustawić ją na kartę domyślną i w ten sposób będzie ona uruchamiała wszystko. Aczkolwiek nie chcę tak robić, gdyż wolę żeby mniej skomplikowane prace, po prostu gdy człowiek siedzi i przegląda internety a nie gra w gry, wykonywała integra Intel HD, a nie Nvidia. :slight_smile:

Dzięki za pomoc!

Nie wraca może po ponownym uruchomieniu?
Aktualizacja instaluje pełny pakiet Nvidii czy może czasem znika większość oprogramowania i jest sam nowszy sterownik?


Można by robić kopię kluczy nvidii dodawanych do menu kontekstowego i mieć w zapasie plik reg do sprawdzenia czy wystarczy go zaimportować i będzie działać - najlepiej było by się przyglądać jak opcja wraca sama czy wpisy rejestrowe się jakoś znacząco różnią od starszych zanim zniknęły:

1 polubienie

W panelu sterowania karty graficznej Nvidia w górnym menu Pulpit masz opcję włączenia lub wyłączenia tej opcji w menu pulpitu.

2 polubienia

Teraz pytanie czy może jakiś bug w Windows nie powoduje, że opcja raz jest a raz jej nie ma - mimo aktywacji, restartu czy nawet próby cofnięcia aktualizacji.

Sam raz miałem problem że za chiny nie chciała wskoczyć opcja “Edit with Notepad++” na Windows 10.

1 polubienie

Faktycznie, jest taka opcja. Już działa :slight_smile:

Teraz tylko pytanie jak wyżej, dlaczego ta opcja jest co jakiś czas dezaktywowana?

Być może ta opcja nie jest domyślna a aktualizator nie pozwala zachować indywidualnych ustawień?