Aktualizacja sterowników ATi- okno: system32/cmd.exe

Witam

Ostatnio aktualizowałem sterowniki karty graficznej ATI Radeon HD na notebooku. Po zainstalowaniu aktualnych sterowników, w trakcie uruchamiania się systemu na sekundę, może dwie pojawia się okienko system32/cmd.exe. Moje pytanie brzmi, co zrobić aby przestało się pojawiać? Dodam, iż wyłączyłem już w “uruchamianiu” Control Center ATI. Już wcześniej próbowałem odinstalować i ponownie instalować najświeższe sterowniki ale problem powtarza się. Dokonałem również reinstalacji systemu. Tak samo jak w przypadku próby ponownej aktualizacji, tak tutaj dopóki były zainstalowane starsze sterowniki wszystko “grało” i żadne okienko nie wyskakiwało. Tylko na tych najnowszych mam taki problem.

Z góry dzięki za pomoc

I tak ma być! Zainstaluj sterowniki ze strony firmowej laptopa , a nie AMD/ATI. Ten laptop to pewnie Asus? To typowe dla tej firmy. Szkoda, że już nabałaganiłeś w systemie sterownikami AMD.

Dokładnie tak ASUS. W takim razie poszukam tych sterowników na stronie ASUSa i dam znać jak się sprawa rozwinęła.

Usunąłem te najnowsze sterowniki i zainstalowałem te ściągnięte ze strony ASUSa. Są to te same, które miałem od reinstalacji Windowsa. Mam rozumieć, że niestety nic nowszego nie da rady ściągnąć bez problemów z tym okienkiem ?

to jest problem ze się przez 2 s okno z DOSem pojawi ??

najwyraźniej coś w tym czasie się uruchamia i lepiej tego nie ruszać

To okno to najprawdopodobniej startujący program do transkodowania filmów z wykorzystaniem karty graficznej. Mam to samo na aktualnych sterownikach na dwóch komputerach z kartami AMD.

Da się wyłączyć usuwając wpis w rejestrze w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run, chodzi o wartość cmd.exe /c start "AMD Accelerated Video Transcoding… i tak dalej. Ewentualnie można też wyłaczyć np. w msconfig.

Nie usuwaj oczywiście, jeśli chcesz wykorzystywać moc karty graficznej do konwertowania filmów np. do telefonu komórkowego.

W którym miejscu w msconfig to się wyłacza ponieważ nie rzuciła mi się w oczy taka opcja?

Zakładka Uruchamianie.

Uwaga, może być opisany jako “Microsoft Windows operating system” w msconfig:

gjygP.png

Dzięki za pomoc okienko zniknęło.