Aktualizacja sterowników chipsetu płyty głównej

Mam pytanie:
pojawiła się najnowsza wersja sterowników,od chipsetu mojego modelu płyty głównej.(B-450)
Ale Żeby je zainstalować powinno się odinstalować stare sterowniki? żeby zainstalować nowe.
I teraz tak… nie wiedziałem co mam odinstalować, więc zainstalowałem nowa wersje sterowników bez uprzedniej dezinstalacjii starych…Czy tak mozna robić?

Za odpowiedzi dziękuje :slight_smile:

Bez problemu.
Nowe pliki zastępują stare :slight_smile:

1 polubienie

Wiesz, sterowników chipsetu nie aktualizujesz sobie dla zabawy jak tych graficznych. Czasami mogą być problemy z powrotem do starych, czasami można też (jak w czasie aktualizacji wywali korki) płytę uceglić. :wink:

Poczekaj więc lepiej trochę, sprawdź co one dają etc.

“Sterowniki chipsetu” to często tylko pliki INF z odpowiednimi ich nazwami :wink:
Istotne są sterowniki i ustawienia dla dodatkowych kontrolerów. Starych sterowników nie trzeba odinstalowywać.
To, że EXE z dostawcą sterowników jest “zainstalowany” w systemie nie oznacza bowiem, że są one wybrane i efektywne dla urządzeń, do których są przeznaczone ^^

Chyba ci się pomyliła aktualizacja BIOSu z chipsetem. Tutaj nie me ingerencji we wrażliwą elektronikę. Aktualizacja jest na poziomie OS i czysto softwarowa więc nie ma takiej możliwości by cokolwiek mechanicznie uszkodzić. Co najwyżej w najczarniejszym scenariuszu nie wstanie system i trzeba będzie go od nowa instalować.

Pomyliła, byłem przekonany, że autor miał na myślki narzędzia do aktualizacji BIOS. :slight_smile:Chipset mozna aktualizować do woli.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.Temat mozna zamknąc :slight_smile: