Aktualizacja sterowników chipsetu VIA

Fujitsu Siemens Amilo Pro 3515, Vista HB

Po formacie zainstalowałem sterowniki Chipsetu VIA ale chyba nie wyszło to najlepiej,

wygląda to tak:

ATA Channel 0 (steronik VIA)

Kanał IDE (sterownik microsoft)

Kontroler VIA Bus Master IDE - 0571 (sterownik microsoft)

VIA serial ATA Controller - 0591 ( sterownik VIA)

Dlaczego dwa się zaktualizowały a dwa pozostały microsoftu ?

Lapek średnio raz w tygodniu się zawiesza i szukam przyczyny, przed formatem wszystkie sterowniki były microsoftu i zwieszał się 3-4 razy w tygodniu.

kanał ide to normalne, zainstalowałeś paczkę z viaarena czy ze strony FS ??

paczkę z Viaarena. Na stroni FS nie ma sterowników do chipsetu.

a spróbuj wejść do menadżera urządzeń na sterownik kontrolera IDE ATA wybrać aktualizuj sterownik, wybierz z listy masz tylko ten jeden ??

zaraz zrobię.

nie udało się, wyskoczył napis, że dla urządzenia jest zainstalowane najlepsze oprogramowanie, a co z Bus Masterm ?

czytaj z uwagą !!

sorry, pomyliłem z kanałem, w trybie online nic nie znajduje, czy mam mu wskazać lokalizację gdzie znajduje się paczka z Viaarena ? na stronie FS są sterowniki ale dla windows xp czy one mogą być do visty ?

Nie mam opcji “pokaż listę dostępnych sterowników”

nie, po zainstalowaniu paczki VIA :

http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2&OSID=36

tu masz do Visty 32bit, powinny być widocznie w liście dostępnych sterowników dla wybranych urządzeń.

nie szukaj przez online tylko pomiń ten krok i wybierz “pokaż listę zgodnych sterowników” czy podobnie…

ok, wyskoczyło okienko “Pokaż zgodny sprzęt” a w nim:

Kontroler Via Bus Master IDE - 0571

Standardowy podwójny kontroler PCI IDE

co teraz ? aktualizować oba?

to jest ten który udostępnia via…

a to jest standardowy microsoftowy…

wybierz ten 1wszy.

wybrałem pierwszy, dostałem informację, że system windows pomyślnie zaktualizował sterownik, zrestartowałem lapka ale w kontrolerach nic się nie zmieniło, nadal jest sterownik microsoftu, może przy aktualizacji wskazać lokalizację, gdzie jest paczka z viaarena ?

możesz spróbować ale wątpię, że to coś pomoże, bo sterownik który zainstalowałeś jest właśnie z tej paczki !!

po wskazaniu paczki z viaarena wszystko jest ok, sterownik jest z VIA,

do “Pokaż zgodny sprzęt” dołączył jako trzeci VIA Bus Master IDE Controller 0571

Bardzo dziękuję za pomoc.

a jednak pomogło, powodzenia w dalszej diagnostyce, dodam tylko że czipsety via nie słynął ze stabilności…