Aktualizacja sterowników do karty dźwiękowej - mikrofon trzeszczy


(Sandra Rogozinska) #1

Witam, mam pewien problem.

Podczas kupna laptopa (Samsung R540) miałam system operacyjny Win7, jednak jakiś czas temu przeinstalowałam go na 8.1 i od tamtego czasu pojawiają się pewne problemy z rozmowami na Skype. Wbudowany mikrofon jest bardzo cichy, pomimo prób zwiększania wydajności jakość się nie poprawiła. Kilka tygodni temu kupiłam mikrofon ( DOSŁOWNIE, taki - http://allegro.pl/tracer-studio-mikrofon-do-komputera-i-nie-tylko-i4404326640.html :slight_smile: ) i podczas rozmowy nikt nie potrafi mnie zrozumieć, bo strasznie trzeszczy. Wyczytałam na forach, że powinnam przeinstalować sterowniki od karty dźwiękowej ale kompletnie się na tym nie znam ... HELP?


(system) #2

Należało raczej pozostać na systemie Win 7. Samsung nie przewiduje pracy tego laptopa z Windows'em 8.1, i w ogóle nie wszystkie laptopy można z powodzeniem aktualizować do Win 8.1. Właśnie najczęstszym problemem (nie do rozwiązania) bywa audio.


(michq) #3

Nie sądzę, aby sterowniki pomogły, ponieważ mikrofon nie jest najwyższych lotów. Jak na W7 mikrofon od laptopa działał dobrze, to na W8 też powinien chodzić bez problemu i całkiem możliwe, że odpowiednie sterowniki rozwiążą ten problem. Podaj identyfikatory sprzętu od karty dźwiękowej, które znajdziesz w menedżerze urządzeń. Najprawdopodobniej posiadasz kartę Realtek, więcte sterowniki powinny zadziałać.


(Sandra Rogozinska) #4

Chyba dobrze znalazłam..

post-262945-0-97328500-1405713132_thumb.


(michq) #5

Tak, ale nie podałaś identyfikatorów. :slight_smile: Wejdź na "Urządzenie ze standardem High Definition Audio" i kliknij prawy klawisz myszy - właściwości i daj screena z identyfikatorami sprzętu (z jednego i drugiego "Urządzenie ze standardem High Definition Audio").


(Sandra Rogozinska) #6

Proszę bardzo. :-) 

post-262945-0-96927200-1405713911_thumb.


(michq) #7

Zainstaluj te sterowniki.


(Sandra Rogozinska) #8

Dzięki wielkie! :slight_smile:


(Kacper20197) #9

Cóż co ci radzę ? Wróć do Windowsa 7 ! Laptopy są robione do konkretnego windowsa. Nie wiem jakim cudem udało ci się wgrać na niego win 8.1. Wracaj do win 7. Dla mnie win 7 jest lepszy od 8.1. Jeżeli już chcesz tak bardzo tego win 8 to kup nowego laptopa,( możesz nawet bez systemu ) ale przystosowanego do niego.  


(krisfrost) #10

Zainstaluj program driver max może znajdzie jakieś pasujące sterowniki


(Wasti) #11

A może to nie sterowniki tylko jakieś uszkodzenie sprzętu? Może ta przesiadka na WIN 8 to tylko przypadek?


(Sandra Rogozinska) #12

Zrobić przywracanie systemu czy instalować od nowa? :smiley:


(michq) #13

Problem występuje tylko w skype? Nagraj coś za pomocą systemowego rejestratora dźwięku jednym i drugim mikrofonem. Jakie ustawienia zmieniałaś? Daj screen z ustawień skype. Daj również screen z "urządzenia audio" z obydwu mikrofonów i każdej zakładki.


(CrisPL) #14

Powiedziałbym, że to kwestia skonfigurowania sterowników, gdzieś powinno być wzmocnienie mikrofonu (boost) coś takiego.


(Sandra Rogozinska) #15

mikrofon zewnętrzny part1 - http://pl.tinypic.com/r/zns9w5/8

mikrofon zewnętrzny part2 - http://pl.tinypic.com/r/jpjtrd/8

mikrofon zewnętrzny part3 + Skype - http://pl.tinypic.com/r/2rojezd/8

 

mikrofon wewnętrzny part1 - http://pl.tinypic.com/r/301gbo9/8

mikrofon wewnętrzny part2 - http://pl.tinypic.com/r/2v0lx5e/8

 

 

ps. na systemowym rejestratorze dźwięku występuje ten sam problem. 


(CrisPL) #16

Sprawdź ten panel, który jest od sterowników nie chodzi mi o ten systemowy.


(michq) #17

Zmniejsz zwiększenie wydajności mikrofonu do +10 dB, wyłącz efekty dźwiękowe, zmniejsz głośność w ustawieniach skype. Swoją drogą dałaś screeny dotyczące aplikacji DroidCam zamiast wbudowanego mikrofonu. Odinstaluj tę aplikację, jeżeli z niej nie korzystasz.


(Sandra Rogozinska) #18

Nadal to samo ..


(michq) #19

Wybierz swój model komputera, a następnie pobierz Samsung Update Plus i zainstaluj sterowniki przez ten program.  Daj screeny z menedżera Realtek z każdej zakładki związanej z mikrofonem. Sprawdzałaś na wbudowanym mikrofonie? Masz możliwość sprawdzenia drugiego mikrofonu na innym komputerze?


(Sandra Rogozinska) #20

Przeinstalowałam system do 7 - już nie trzeszczy. :D